X

5. Uluslararası Plastik Endüstrisi Fuarı “Central Asia Plast World”, Kazakistan’ın en büyük şehri olan Almatı’da gerçekleşti.

PAGDER ORTA ASYA’NIN EN BÜYÜK ULUSLARARASI FUARI “5. CENTRAL ASIA PLAST WORLD”DEYDİ!

 

5. Uluslararası Plastik Endüstrisi Fuarı “Central Asia Plast World”, Kazakistan’ın en büyük şehri olan Almatı’da gerçekleşti. PAGDER’in (Türkiye Plastik Sanayicileri Derneği) yanı sıra Türkiye’den beş ayrı firmanın stand’lı katılım gösterdiği Türk Cumhuriyetler ve Orta Asya Bölgesi’nin en büyük uluslararası fuarı, makina, metal işleme ve plastik sektörünü uluslararası düzeyde bir araya getirdi.

2.7 milyon metrekare alanı ve Batı Avrupa toplamından daha büyük coğrafyasıyla dünyanın 9. büyük ülkesi olan Kazakistan, Türk Cumhuriyetler ve Orta Asya bölgesinin en büyük uluslararası “Makine, Metal İşleme ve Plastik Fuarları”nı içeren Central Asia Machine World’a ve Central Asia Machine Plast World’e ev sahipliği yaptı.

Almatı’da, bu yıl beşincisi düzenlenen fuarlara ev sahibi Kazakistan’ın yanı sıra Türkiye, Rusya, İtalya, İspanya, Almanya, İsviçre, Fransa, Polonya, Beyaz Rusya, Ukrayna gibi 15’in üzerinde ülkeden 100’e yakın firma katıldı. Başta Kazakistan olmak üzere tüm Orta Asya bölgesindeki 4 bin 783 profesyoneli buluşturan ve üç gün süren fuara, PAGDER’in yanı sıra Türkiye’den 5 firma katıldı.

Bystronic, Alfleth, İsviçre, Aref ,Ecm Technologies Fransa, Arnold Tools, Dreistern Almanya, Arsenal 2000 Bulgaristan, Mecolpress, Pama, FTP Industrie, Leas Group, Millutensil, Omera, Plasma Point, Gimec Srl, Moss Alliance Otalya, Rialex Polonya, Isı-tan Heating Control, PDS Machinery, Birlik Makina Türkiye, Techno Park Servis Çek Cumhuriyeti gibi Avrupa’nın önde gelen saç-metal işleme ve takım tezgahları üreticileri fuarda öne çıkan firmalar oldu.

Bausano&Figli Spa , Clariant, Geiss Ag, IBC Systems, Isı-Tan Heat Control, Kuhne Anlagenbau Gmbh, Vinodrai Engineers, Gamma-Plast’ın plastik sektöründeki en son ürünlerini sergileme fırsatı bulduğu Central Asia Plast World ve Central Asia Machine World’ün ilgili fuarlarına; sac, tel ve boru işleme makineleri, kaynak makineleri ve yedek parça, ısıl işlem donanımları ,kesme, bölme ve freze tezgahları, boru, profil işleme, test ve ölçüm cihazları, montaj teknolojileri, kalite kontrol, cihaz ve ekipmanları, soğutucular, plastik profil ve boru extrüzyon hatları, plastik enjeksiyon makineleri, plastik şişirme makineleri, pet şişirme makineleri, plastik film makineleri, poşet kesme makineleri, enjeksiyon şişirme makineleri, plastik kırma makineleri, plastik geri dönüşüm makineleri, termoform makineleri, granül makineleri, plastik boru makineleri, flexo baskı makineleri, kauçuk enjeksiyon makineleri, pvc mikser makineleri, plastik ambalaj teknolojisi makineleri ürünleri yer aldı.

6. Central Asia Plast World ve Central Asia Machine World fuarları, 12-14 Kasım 2014 tarihlerinde 6. kez makina ve plastik sektörlerinde dünyanın önde gelen üreticilerini ve Orta Asya’daki profesyoneller ile buluşturacak.

Categories: Genel
Leave a Comment