BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ 103 YAŞINDA

İçerik Şeması

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ

TÜRK Milletinin çıkarmış olduğu son büyük önder’in Evlatları Bozkurtlar olarak doğumunun 103. Sene-i devriyesinde Başbuğumuzu rahmet, Minnet ve özlemle anıyoruz. Başbuğ Alparslan Türkeş beyin ömrü 25 Kasım 1917’de Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Lefkoşa ilinde Dünyaya Gözlerini açması ile başlamıştır. Alparslan Türkeş bey’in Babası Koyunoğlu Türklerinden  Ahmet Hamdi bey , Annesi Fatma Zehra Hanım’ın olduğunu artık herkes bilmektedir. Başbuğumuzun Soy Bağı Avşar Türklerinden olduğu bilinmektedir. Başbuğ Alparslan Türkeş bey “Viyana” İsimli gemi ile 1933’de. Ailesi ile birlikte (ilk ve orta öğrenimini Kıbrıs’ta tamamlamasının ardından ) Anavatana dönüş yapmıştır. Aynı yıl Başbuğ Alparslan Türkeş bey Kuleli Askerî lisesine kayıt olmuştur.  Başbuğ Alparslan Türkeş bey başarılı bir eğitim süreci sonrasında Harp okuluna 1936 yılında kayıt olmuştur.

Başbuğ Alparslan Türkeş 1933 yılında başladığı eğitim ve öğretim süresini 1939’da Teğmen rütbesi ile Mezun olarak tamamlamıştır.  İlk görev yeri olarak bizim bilgilerimiz Kars olduğu yönündedir. Daha sonra Karslı bir arkadaşı ile birlikte Isparta’ya tahini çıktığı bilinmektedir. Başbuğ Alparslan Türkeş’in Isparta’da 1939’da Muzaffer Annemiz ile nişanlandığı ve 1940 senesinde Dünya evine girmiş olduğu bilinmektedir. Başbuğumuz Isparta’da toplamda bir yıl kadar görev yapmış olup daha sonra ki yaşam diliminde Gelibolu’da ki 58. Piyade Alayına tayin edildi ve bu alaya bağlı olarak Balıkesir, Bandırma, Edincik , Erdek ve Marmara Arasında görev yaptı. 

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK BAYRAMINA GİDEN SÜREÇ

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ üç Mayıs 1944 yılına giden süreçte İngiltere işgali altındaki Kıbrıs topraklarında doğumunun ve yaşamının belirli bir bölümünü geçirmesinin ve İlk orta öğrenimini sırasında. Hocalarının etkisi ile Milliyetçi , Türkçü ve Turancı görüşleri benimsediğini biliyoruz. Başbuğ Alparslan Türkeş’in etkilendiği Fikir ve Dava Adamlarının başında hiç şüphesiz Başbuğ Atatürk’ün geldiğini bilmekteyiz bunun aksini inkar etmek CEHALET göstergesidir. Daha sonra Başbuğumuzun Nihal Atsız beyin Fikirlerinden etkilendiği ve Nihal Atsız bey ile Türkiye’de eğitim aldığı sürede ve. Ordu’da Türk milletinin hizmetinde olduğu süreçte sık sık mektuplaştığı bilinmektedir.

Üç Mayıs 1944 Türkçülük bayramına giden yolda özetle Başbuğ Alparslan Türkeş’in fikir hayatı bu şekilde şekillenmiş idi.  Başbuğ Alparslan Türkeş 1944’te Nihal Atsız beyin evinde yazmış olduğu mektupların yakalanması sebebiyle gözaltına alınmıştır. Ve 29 Ekim 1944 deki ilk mahkemesinde Türk Milliyetçisi olduğum doğrudur fakat ırkçı değilim demiştir. Türk Gençliğinin önderi Başbuğ Alparslan Türkeş ırkçılık suçlaması ile yargılandığı davadan 29 Mart 1945’de 9 ay on gün ceza almıştır fakat davanın başka mahkemelere devredilmesi sonucunda serbest bırakıldı ve görevine devam etti.  Diğer Sanıklar ise 31 Mart 1947’de berat etmiştir. İşte Türk milletinin öz evladı Başbuğ Alparslan Türkeş’in TÜRKÇÜLÜK uğruna çektiği ilk tabutluk çilesi kısaca özetlediğimiz üç Mayıs 1944 Türkçülük Turancılık Davasıdır.

 BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ TÜRK SİYASETİNDE

https://www.youtube.com/watch?v=h_Ja6ROrHzA&feature=youtu.be&ab_channel=BENG%C3%9CT%C3%9CRKTV

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ Başarılar ile dolu askeri Hayatının ardından 1963 Mayıs ayında Huzur ve Yükseliş derneğini kuracağını ilan eder. Bu derneğin programı daha sonra CKMP’nin Tüzüğü haline gelmiştir.  Çünkü bu dernek Talat Aydemir’in planladığı Darbe girişimi dolaysı ile kurulması mümkün olmamıştır. Başbuğ Alparslan Türkeş bu darbe girişiminde hiç bir dahili olmadığı halde atılmış olan iftira sonucunda üç ay hapiste kalmıştır ve suçsuz olduğu anlaşıldıktan sonrasında serbest bırakılmıştır.

ÜÇ HİLALLİ KUTLU SANCAĞIMIZ KIYAMETE KADAR DALGALANMAK ÜZERE GÖNLERE ÇEKİLMİŞTİR.

Başbuğumuz Alparslan Türkeş 1965 yılında CKMP’ye katılmış  ve ilk olarak partisinin genel müfettişi olarak görev yaparken olağanüstü kongre talebinde bulunarak 698 oy ile CKMP’nin ve Türk Gençliğinin lideri olmaya doğru giden süreç başlamıştır. Başbuğ Alparslan Türkeş’in liderliğinde girilen ilk seçimde Başbuğ Alparslan Türkeş Ankara Milletvekili olarak göreve başlamış CKMP’ ile yüzde iki oy ile 11 milletvekili çıkarmıştır. Başbuğ Alparslan Türkeş’in önderliğin de CKMP’nin 24 Kasım 1967 senesinde gerçekleştiği kongrede Türk Dünyası açısından stratejik ve önemli birçok karar alınmıştır şüphesiz bu kararların en önemlisi Binlerce Milyonlarca Türk gencini Uğruna Mapushanelere düşüren Şehitlik yarışında Adeta Kanatlanarak uçan Ülkücü Türk Gençliğinin Kutlu Aşkı Dokuz Işık CKMP’nin resmi ideolojisi olmuştur. Cennet Mekân Başbuğ Alparslan Türkeş’in Dokuz kutlu ışığı 1965’de kaleme almasının ardından 9 ışığımızın ideolojik bir olgu haline gelmesinde önemli bir dönüm noktası diyebileceğimiz bir kongredir CKMP’nin 8. Kongresi. 

Başbuğ Alparslan Türkeş’in ve Ülkücü Türk Gençliğinin biricik aşkı MHP’ye giden süreç ‘in Başlangıcı Olacak şekilde gelişen tarihsel süreç 6-8 Şubat 1969 ‘da Adana’da Tarihsel misyonuna uygun olarak gerçekleşen kongrede CKMP resmen MHP’ye Dönüştürülmüş ve ÜÇ HİLALLİ KUTLU SANCAĞIMIZ KIYAMETE KADAR DALGALANMAK ÜZERE GÖNLERE ÇEKİLMİŞTİR.  Başbuğumuzun açtığı kutlu Sancağın altında toplanan Önkuzu, İmamoğlu, Fikri Arıkan , Selçuk Duracık , Halil Esen dağ, İsmet Şahin, Mustafa Pehlivanoğlu, Cengiz Baktemur , Ali Bülent Orkan Ve Ahmet kerse ve nice Yiğitler Türk milletinin var olma Yok olma Mücadelesinden Muzaffer olarak çıkmıştır.

Milliyetçi Ülkücü Hareketin yiğit Bozkurtları Türk Milletinin Şeref Abidesi evlatları Başbuğ Atatürk’ün Mirasını Gerçekleştirmiş Komünizm ve Sosyalizmin başını ezmiş hiçbir Emperyalizme Boyun eğmemiş ve gerçek anlamda Tam Bağımsız Türkiye’ye ulaşmıştır. Türk yurdunu Kapitalizme ve emperyalizme mezar eden Bozkurtlar ordusu Beşbin şehit ve Sayısız Gazi vermemiştir Şehitlerimizi Rahmetle ve minnetle anıyor , Gazilerimizi hürmetle Selamlıyoruz Başta Başbuğumuz Alparslan Türkeş bey olmak üzere Ülkücü Şehitlerimizi ve Gazilerimizi Minnetle anacağız Ülkücü Hareketi son damla kana kadar Yaşatacak Türk yurdunu her türlü emperyalizme mezar etmeye devam edeceğiz.  Başbuğumuz Emin olsun ki Son Damla kana kadar Mücadelemize Devam edeceğiz Mücadelemiz de Yıkmayacağız Yıkılmayacağız Ve ne Pahasına olursa olsun BAŞARACAĞIZ , BAŞARACAĞIZ, BAŞARACAĞIZ !

ÜLKÜCÜLER

https://www.youtube.com/watch?v=puLtaBrVuYw&feature=youtu.be&ab_channel=BENG%C3%9CT%C3%9CRKTV

BAŞBUĞ ALPARSLAN TÜRKEŞ beyin hayatı inandığı değerler uğruna çile ile yoğrulmuş ve 1980’de 4 yıl yedi ay yirmi gün haksız yere hapis cezası çekmiştir. Başbuğ Alparslan Türkeş’in Hepiniz birer Türk bayrağısınız Bayrağı lekeletmeyin kirletmeyin yere düşürmeyin sözü Evlatları için en kutlu miras olacaktır. Bu Miras Doğrultusunda biz ülkücü Türk gençliğini Fikir iman ve Ülkü aşkı Daima Güçlü tutacaktır. ÜLKÜCÜLER  insanlık âlemi içinde , ne Uşak olmayı ne de bir başkasını Uşak olarak kullanmayı kabul etmeyen şerefli bir bayrağın taşıyıcısıdır diyen Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in öğrencisi olmaktan Daima Gurur Duyacak ve  Türk dünyasının önderi Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in izinde nice

Özmenler ön kuzular Fıratlar yetiştirerek yurdun dört bir yanında Türklük gurur ve şuuru İslam ahlak ve fazileti ile birlikte Türk töresinin ayrılmaz parçası olan Türklük Ruhu ve gururunu yaşayacak ve yaşatacak Mazisi ile geleceğin Milliyetçi Türkiye’sini inşa edecek ülkü Erleri yetiştirerek üç hilalli kurtlu bayrağımızı yurdun dört bir yanında dalgalandıracağız.    Bu vesile ile doğumunun 103. Yıl dönümünde Türk dünyasının başbuğu başbuğumuz Alparslan Türkeş’i rahmet minnet ve Şükran’la anıyorum ruhun şad mekanın cennet olsun Başbuğum .

Ölürse ten ölür canlar ölesi değil ,

Büyük adamlar büyük fikirlerin ışığında yaşarlar

Türk’ün başbuğu kıyamete kadar Türk gençliğinin fikirlerinde , gönlünde, yüreğinde ve kalbinde sadakatle yaşayacak 9 Kutlu ışık Türk gençliğine daima yol gösterecek 3 Kutlu Hilal Türk gençliğinin ufku olacaktır. Ufukları Doğan milliyetçi Türkiye’ye selam olsun !

Biz biz biz Alparslan Türkeş’in askerleriyiz !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir