BURAK CAN KARAMANOĞLU’NUN ÖLÜMÜ HAKKINDA BASIN AÇIKLAMASI

 

1909396_508524302589259_1512840240_o

Gezi olaylarında yaralanan Berkin Elvan’ın vefat etmesinin ardından ülkemizin pek çok yerinde protesto gösterileri yapılmaya başlanmıştır. Protestolar birçok yerde şiddet olaylarına dönüşmektedir. Maalesef bu şiddet ve kutuplaşma can almaya devam etmektedir. Önceki gün Tunceli’de çıkan olaylara müdahale etmekte olan bir ekipte bulunan polis memuru 
Ahmet Küçüktağ çatışma esnasında kalp krizi geçirerek şehit olmuştu. Dün ise İstanbul Okmeydanı’nda yaşanan bir silahlı saldırıda 22 yaşındaki Burak Can Karamanoğlu isimli genç hayatını kaybetmiştir. Öncelikle şehit olan polisimize ve öldürülen gencimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına ve bütün milletimize başsağlığı dilyoruz. 

Yaşanan olaylar çığırında çıkmakta ve ülkemizi bir kaos ortamına sürüklemektedir. Bu 
noktada hükümetimiz ve güvenlik güçleri daha dikkatli olmalı, aynı zamanda da acı bir olayı 
protesto ettiğini iddia ederken başka acı olaylara sebebiyet verenlerin kendilerine çeki düzen vermeleri gerekmektedir. Hangi görüşten olursa olsun her bir vatandaşımız demokrasi ve hukuk çerçevesinde, sağ duyulu bir biçimde yaşanan olaylara olan tepkisini göstermelidir. 
Ölümlerin siyasi görüşü olmadığı gerçeğiyle hareket edilmeli ve ülkemizi daha büyük sıkıntılara sokacak hareketlerden kaçınılmalıdır. Milletimizin birliğini, ülkemizin bütünlüğünü bozmak için fırsat arayanlara karşı iktidarı ve muhalefetiyle bütün siyasî partileri, sivil toplum kuruluşlarını, kutuplaştırıcı ve ayrıştırıcı söylemlerden vazgeçmeye, birlik ve gönül dilini yeniden kurmaya davet ediyoruz. Fitne ve tefrika odaklarına karşı asla unutmayalım: 
Biz Hep Birlikte Türk Milletiyiz.

TÜRK OCAKLARI GENEL MERKEZİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir