CUMHURİYET’İN MÜDAFAA-İ MİLLİYESİ CUMHUR İTTİFAKI

Cumhur ittifakı: 20 Şubat 2018’de Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak parti önderliğinde kurulan seçim ittifakı olarak tanımlanmaktadır. Cumhur ittifakı Milliyetçi Ülkücü Hareketin lideri sayın Devlet Bahçeli’nin Fikri mülkiyeti olup. Sayın Devlet Bahçeli’nin ve Cumhur Başkanımızın özverili çalışmaları sonucunda “Millî mücadele Hareketine Dönüşmüştür.

Cumhur ittifakı seçim döneminde bir araya gelen sağ partilerin desteğini de almıştır. Cumhur ittifakına desteğini açıklayan sağ partiler Büyük Birlik partisi, Yeniden Refah partisi, ANAP, ASP den oluşmaktadır. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yalnız seçim desteği veren HÜDA-PAR da ittifak üyesi sayılabilir. Yukarda açık desteği görülen partilerin ideolojik anlamda ittifak bünyesini inceleyecek olursak. Merkez sağ ideolojik temelde incelendiğinde Yeni Osmanlıcılık ve Türk milliyetçiliği Temel ekseninde, Türk İslâm ülküsü sosyal muhafazakarlık ve sağ popülizm olarak görülmektedir. Cumhur ittifakı kuruluş amacına yüzde 50 üzeri oy ile ulaşmıştır.

İçerik Şeması

CUMHUR İTTİFAKI SEÇİM DEĞİL BEKA MESELESİDİR

CUMHUR İTTİFAKI KADERDİR

Cumhur ittifakının temelleri 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi esnasında Milliyetçi Ülkücü Hareketin liderinin Türk demokrasisine Kalkan Türk milletine önder olması noktasında kesin ve net olarak. Demokrasinin yanında yer alması ve 15 Temmuz sonrasında ohal olan edilmesini konusunda Milliyetçi hareket partisi ile Ak Parti’nin mutabakata varması sonucunda atılmaya başlanmıştır.

Devletin Bekası için

Devletin Bekası için Gövdesini Taşın altına koyarak 15 Temmuz gecesi; Başbakana ulaşmak için MHP genel merkezinde kurmayları ile birlikte hareket eden Sayın Devlet Bahçeli’nin ilk sözü. Biz Milliyetçi hareket partisi olarak bu hain girişimin karşısında Siyasal iktidarın (AKP) Yanındayız notunu özel kalemine Sayın Başbakan’a iletilmek üzere bıraktı. Lider Devlet Bahçeli’nin olağanüstü ve Gayrı meşru bir durum olarak nitelendirdiği Alçak darbe girişimine karşı. Milliyetçi Ülkücü Hareket tek vücut ‘da tek Yürek Bozkurtça Demokrasinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin safında her zamanki yerini aldı.

Türk milliyetçiliği Türk demokrasisinin ruh ikizidir

Türk milliyetçiliği Türk demokrasisinin ruh ikizidir diyen Ülkücü Hareketin lideri gece yarısı, Millî Birlik ve beraberlik mesajları ile dolu ifadelerini. Hainlerin yüzüne tokat gibi patlayan açıklamasını Türk kamuoyu ve dünyaya ilan etti. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Milliyetçi ülkücü hareketin lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin çağrısı ile. Türk halkının kahramanca mücadelesi sonucunda Hainler bertaraf edilerek. Türkiye Cumhuriyeti devletinin Gücü okyanus ötesindeki piyona ve piyonların patronlarına net şekilde ulaştırıldı.

Kazanan Türk Devleti, Kaybeden ise Amerika’nın ve Emperyalist sistemin Gayrı meşru çocukları.

ÖMER HALİS DEMİR

Kazanan Türk Devleti Türk demokrasisi ve Fedakarlık Abidesi Anadolu’nun yiğit evlatları olmuştur. Kaybeden ise Amerika’nın ve Emperyalist sistemin Gayrı meşru çocukları. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum ruhları şad mekanları cennet olsun 15 Temmuzdan sonra ki süreçte yaşanan Bütün gelişmelerde Milliyetçi hareket partisi ve ak Parti’nin liderleri ve tabanı arasında tam bir mutabakat sağlandı. Bu süreçte başlatılan Terör örgütlerine yönelik operasyonlar Başta olmak üzere siyaset arenasında şekillenen Devletçi ve Milliyetçi söylemler ve eylemler ile Birbirine sıkı sıkı perçinleşti cumhur ittifakı ruhu Bu sosyolojik ve psikolojik çerçevede oluşmaya başladığını söyleyebiliriz.

11 Ekim 2016 yılında Sayın Devlet Bahçeli’nin yönetim değişikliği konusunda Ak Parti’nin cumhurbaşkanlığı hükümet Sistemini öngören yasa tasarısını meclise getirmesini istedi ve yapılan oylamada referandum kararı ile sonuçlandı. Referandum sonuçları itibariyle birlikte hareket ederek Türkiye Cumhuriyeti devletinin yeni yönetim şeklini belirleyen değişikliklere imza atan Ak Parti ve Milliyetçi hareket partisi cumhur ittifakı ruhunu hızla geliştirdiğini söyleyebiliriz .

Cumhur ittifakı Ülkemizin bekasıdır ve kesinlikle bir seçim birliği değil kader birliğidir.

Sayın cumhurbaşkanımızın ve Milliyetçi hareketin Bilğe lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin Birçok kez konuşmalarında belirttiği üzere (Cumhur ittifakı bir seçim ittifakı olarak lanse edilmeye çalışılan bir olgu olsada ) Cumhur ittifakı Ülkemizin bekasıdır ve kesinlikle bir seçim birliği değil kader birliğidir.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şu sözü bunun en büyük örneğini oluşturur, “Biz Cumhur ittifakını pazara kadar değil mezara kadar kurduk“. Cumhur ittifakının önemine dikkat çekmek içinde sayın Cumhurbaşkanımızın şu sözü dikkatleri çekmektedir . “Türkiye’nin Bekasının garantisi Ak parti ve cumhur ittifakıdır”.

Türkiye’mizin bir beka sorunu olduğu gerçeğini kabul etmek zorundayız.

Bazı çevrelerce beka sorunumuz yok denilerek bu sorun görmezden gelinmek istensede Türkiye cumhuriyeti devletinin bir beka sorunu vardı ve bu sorun Recep Tayyip Erdoğan ve Devlet Bahçeli’nin önderliğinde Milletimizin teveccühü ile kurulan Cumhur ittifakı ruhu 1071 Anadolu ruhu Çanakkale ruhu Dumlupınar Ruhu ile Aziz Milletimizin gönlünde taht kurmuştur.

Aziz Milletimizin Teveccühü ile kurulan Cumhur ittifakı ruhu ebedî yaşayacak Türkiye Cumhuriyeti devletinin garantörüdür. Bu Garantör tavrı Milliyetçi ülkücü hareketin lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin sözleri Bize özetlemektedir. “ Cumhur ittifakı her zorluğa her zorbalığa inançla karşı duracaktır Kazanan Türkiye cumhuriyeti devleti olacaktır “. Cumhur ittifakı’nın bir seçim ittifakı olmadığının en büyük örneği ise Sayın Devlet Bahçeli’nin şu sözleridir “Cumhur ittifakı sıradan bir
birliktelik bir çıkar oluşumu siyasi dürtülere teslim edilmiş bir yapı küçük hesaplarla uğraşan Kaygan ve kaypak bir ortaklık değildir”.

Cumhur ittifakının özüdür kısacası Vatan ve millet sevgisi.

Cumhur ittifakı içeride ki ve dışarıdaki şer güçlere ülkemizin bekası doğrultusunda, birlikte hareket ederek hak ettikleri dersi vermek için oluşturulmuş, Milli Bir mukavemettir. Cumhur ittifakı yalnız bir seçim ittifakı değildir görüldüğü gibi Liderlerin sözleri bunun en büyük ispatı olmuştur.

Bugün Cumhur ittifakı ruhu kapsamında Türkiye Cumhuriyeti devletinin yanında Olmak üzere. Harekete geçen Türk milletinin öz Evlatları bu ruh ile Birçok zorluğun üstesinden gelerek. Türkiye’mizin hızla kalkınması yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam etmektedir.
Cumhur ittifakının temellerinin Milletimize yöneltilen Emperyalist Haçlı seferleri ve kurulan siyonist tuzakların bertaraf edilmesi. Bütün Cihana yeniden Çanakkale Geçilmez mesajı verilmesi ve Türk’ün Gücünü dünyaya göstermek amacı ile atıldığını yaşanan gelişmeler ortaya çıkarmıştır.

Cumhur ittifakı ruhu Türk siyasetinde önemli bir kare taşı olmuştur.

Cumhur ittifakı ruhu İlk olarak Bölücü terör örgütleri ile aktif mücadele ruhunu benimsemiş. Türkiye’mizin etrafında oluşturulan Haçlı kuşatmasını üç Hilal jeopolitiği ismini verdiği proje ile yırtıp atamayı düşünen, Lider Devlet Bahçeli’nin fikirleriyle Sayın Cumhurbaşkanımızın fikirleri doğrultusunda harekete geçen. Kahraman Türk Silahlı kuvvetlerinin fedakâr mensuplarının amansız mücadelesi ile Terör örgütlerine Ağır darbeler indirerek modern Haçlı seferlerini bozguna
uğratmıştır. Cumhur ittifakı ruhu Türk siyasetinde önemli bir kare taşı olmuştur. Cumhur ittifakı ruhu önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben prensibini benimsemiştir. Cumhur ittifakı ruhu kapsamında Türkiye cumhuriyeti devletinin Kırmızı çizgileri net bir şekilde dünyaya haykırılmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti devleti geleceğine umutla bakmaktadır.

Cumhur ittifakı ruhu ile Türkiye Cumhuriyeti Akdeniz ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde önce ülkem ve milletim anlayışıyla önemli kazanımlar elde etmiş mavi Vatan noktasında çalışmalarını
hızlandırmış iç ve dış bütün tehditleri yok etme noktasında önemli kazanımlar elde etmiş ve dünyaya Adalet sevgi hoşgörü dağıtma noktasında önemli adımlar atmış misak-ı milli’nin her kademesinde Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bölünmez bütünlüğünü yedi Cihan’a yeniden Haykırmıştır. Cumhur ittifakının protokolü bize Cumhur ittifakının amacını net bir şekilde ifade etmektedir. Protokolün önemini vurguladığı Devletin bekası doğrultusunda Hareket edilerek Türk
tarihine yeni zaferler eklenmiştir. Türkiye Cumhuriyeti devleti geleceğine umutla bakmaktadır.

Bir Millet iki devlet

Bugünlerde cumhur ittifakı ruhu kapsamında Türkiye Cumhuriyeti ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Faşist Ermenistan’ın işgali altında bulunan Karabağ ve Nahcivan da saldırılarının artması sonucunda girişilen tatbikatı ve Akdeniz kalkanı harekâtını Türk milleti olarak gururla takip ediyoruz. Bir Millet iki devlet dediğimiz Kardeş Azerbaycan Cumhuriyeti’ne Karabağ cephesinde Türkiye’mize ise Akdeniz kalkanı harekâtında Yüce Allah’ın İzniyle Zafer Nasip olmasını diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir