DOMBIRA ÇALINMAYA DEVAM EDİYOR

19 Şubat 2014 de patlak veren DOMBIRA krizi hala sürüyor. Arslanbek Sultanbekov  ile Uğur Işılak arasında geçen bu krizde, Uğur Işılak Bu eserin anonim olduğunu idda ediyor, oysaki Mesamda Arslanbek Sultanbekov  adına lisanslı yani Uğur Işılak ne kadar aksini iddia ederse etsin Telif hakkı Arslanbek Sultanbekov  da. Hadi eskiden cahillik vardı bir hatta sonucu bu eser kullanıldı, peki şimdi ne yapıyorlar, diğer şehirleri bilmem ama Eskişehir’de bu beste hala çalınıyor (hemde ulu orta). Bir söz vardır hani Alışmış kudurmuştan beterdir demek ki geçen bu sürede bu eseri çalmaya alışmışlar, hala da çalıyorlar. Ayrıca bir şey dikkatimi çekti yağmurlu günlerde hoparlörlerin etrafını nalyonla sarıyorlar o zaman ses daha az geliyor, Arslanbek Sultanbekov’ un hayranlarından çekinmiyorlar yağmurdan çekindikleri kadar. 

Ayrıca sanatçımızın diğer eserlerine bu linkten ulaşabilirsiniz www.istanbulnogayturkleri.org buradaki eserleri de seçim şarkısı yapıp çalmayın lütfen.

önceki yazımıza şu linkten ulaşabilirsiniz. www.kutluasya.com/ugur-isilak-dombira-akp-uyarlamasi

 

1966704_745167398829845_1909224710_n

 

 

 

2 yorum

  1. 19 Şubat AK PARTİ çaldı 15 Şubat MHP Aydın adayı 22 Şubat Sakarya mitinginde MHP tekrar başka sözler ile çaldı ve kullandı mhp de çaldı yani onuda eleştirmek lazım.
    Esen ola
    Buduncu gelecek!

  2. Mert bey bu konuda tamamen haklıdır şu an Eskişehir sokaklarında çeşitli partiler de bu besteyi kullanıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir