GÖNLÜMÜZDEKİ TÜRKİSTAN…

bayrak

 

 

 

 

 

1. Devletin adı ve idare şekli: Türkistan Cumhuriyeti
2. Niteliği: Atatürk’ü lider kabul ederek Türk Milliyetçiliği fikriyatıyla milletimizin vatanı ve devletiyle bölünmez / bölünemez varlığını, birliğini, bütünlüğünü güvenliğini ve adaleti esas alan; demokratik, laik ve sosyal hukuk devletidir.
3. Başkenti: Karabağ
4. Bayrağı: Beyaz ayyıldızı birleşik albayrak
5. Marşı: İstiklâl Marşı
6. Resmi Dili: Türkçe
7. Alfabesi: 29 harfli Türkiye Alfabesi
8. Para Birimi: Lira
9. Devlet Üst Yönetim Organları: Başkan, Türkistan Millî Meclisi, Hükümet (Bakanlar Kurulu), MGK (Millî Güvenlik Kurulu), Aksaçlılar Meclisi (Anayasa Mahkemesi), İlbeyler (Valiler), Elbeyler (Kaymakamlar), Uçbeyler (Muhtarlar)

 

turan ocakları

İçerik Şeması

SON MADDE :

Hiçbir kanun ve kanun maddesi anayasaya aykırı olamaz. Türkistan Cumhuriyeti anayasa maddeleri değiştirilmek istendiğinde ilgili madde önce Türkistan Millî Meclisi’nde teklifin mecliste üçte ikiden bir fazla (%66,7) nitelikli çoğunluk kabul oyuyla değiştirilmesi teklifinin kabulünden en az 60 en çok 90 gün sonra referanduma götürülerek milletimizin üçte ikiden bir fazla (%66,7) nitelikli çoğunluk kabul oyuyla değiştirilebilir. Başka hiçbir metod ve oranla anayasa maddeleri değiştirilemez.

SON MADDE HAKKINDA ÖZEL NOT: Yüce Türk Milleti’nin sinesinden çıkarak mensubu ve hizmetkârı olmaktan gurur duyan evlatları olarak aziz milletimize tavsiyemiz ve ricamız “şartlar bedeli her ne olursa olsun” anayasamızın ve özellikle bu son maddesinin değiştirilmesine asla izin vermemesidir. Bu madde; “devletimizin milletimizin devleti olmasının” yegâne teminatıdır.

*Nüfusu 300 milyon civarında bir devlet, nüfusu 300binden aşağı olmayan iller, nüfusu 10binden aşağı olmayan ilçeler ve nüfusu 3binden aşağı olmayan beldelerle 10bin metrekareden aşağı olmayan tarlalardan oluşan bir yapılanma…
*”Adayları milletin belirleyeceği” seçimlerin 5 yılda bir yapılacağı,
* Belediyelerin ve polisin olmadığı,
*Devlet ihalelerinin millete açık ve sözlü yapıldığı,
*Stopaj vergisi gibi vergilerin olmadığı, en üst vergi diliminin %20 olduğu,
*Açlık ve yoksulluk sınırı altında olmayan bir asgari ücret,
*Üretim ve ihracatın desteklendiği,
*Eğitim ve sağlığın parasız olduğu,

Türk için, Türk’e göre, Türk tarafından kurulmuş; Türk’çe yönetilen bir devlet düzeni kuracağız…

Biz bu yolda “gündüz oturmadan, gece uyumadan” çalışmaya, bedeli her ne olursa olsun mücadele etmeye azimli ve kararlıyız.

VAR MISIN?

Ahmet Yılmaz
Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanı

*NOT: Liderimiz Ahmet Yılmaz tarafından hazırlanan ve parti olarak 4 yıldan bu yana anahatlarıyla ifade ettiğimiz GÖNLÜMÜZDEKİ TÜRKİSTAN “Türk’çe Devlet Düzeni” kitapçığını bütün detaylarıyla çok yakında milletimizle buluşturma hazırlığı içindeyiz…

TURAN OCAKLARI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir