X

Gündoğdu Marşı Gerçeği

Gündoğdu Marşı Gerçeği ve Sahtesi

Sizde yolda giderken birden bire eline gitarı almış, havalı ve kendinden emin bir şekilde ” Gündoğdu Marşı” söyleyen komunist bir genç görebilirsiniz. Sakın ha onun havasına aldanmayın, çok bilmiş pozları da bir taklitten ibaret. Gündoğdu Marşı Teröristlerin müzik grubu olan Grup Yorum tarafından Dönüştürülmüş bir marş sanılmaktadır, halbuki Marşın orjinali 5.Jandarma Eğt.Alay Komutanlığı / Kastamonu ve İZMİR GAZİEMİR. /ULŞ., PER.OKL. VE EĞT.MRK. EĞT.A. 1 İNCİ ULŞ.EĞT.TB. da Yemin Töreni geçişlerinde söylenen bir Marştır. Geçmişi 1922 ye dayanır.

Ey Türk Özüne Saip çık, Marşın orjinalini yaz kafana,

söyle cesurca korkmadan, Hükmet Kutlu Asya‘ya

söyle ki Yer, Söyle ki Gök,

Söyle ki Deniz, Güneş, Ay

hatta Yıldızlar Türke Biat ettiğini hatırlasın,

Bir Narana Diz kırıp Boyun eğdiğini hatırlasın. (Mehmet Ali ÇANKAYA)

Sözde Gündoğdu Marşı

Faşistlik yapmayalım, hep bizden söyleyip onları yok saymayalım, işte çakma olan Gündoğdu Marşı (kırık link 23,03,2019 tarihinde yenilenmiştir.)

Gerçek Gündoğdu Marşı

Söz Dizisi

Ve de gerçek olan, her adımda yer titreten, her nakaratta yıldız döktüren Gündoğdu Marşımız.

Söz Dizisinde de Gündoğdu marşının gerçekliğine yer verilmiştir. Yusuf GÜZEY’in seslendirdiği gündoğdu marşı hem televizyonda gösterilmiş hemde yputube üzerinde paylaşılmıştır. “Gündoğdu Marşı’nın geçmişi 1922 yılına aittir. Türk Ordusunun Yunana karşı verdiği mücadele sırasında bestelenmiştir. Mazisi olmayan hırsızların sözlerini değiştirerek simge haline getirdiği bu marşı, ancak askerlik yapanlar bilir”. – Yusuf GÜZEY

TAÇYILDIZ ELMADAĞ ATATÜRK ORTAOKULU

TAÇYILDIZ ELMADAĞ ATATÜRK ORTAOKULU öğrencileri, Gaziantep’in Kurtuluşu programı için Gündoğdu marşını seslendirdi, var olun.

Acaba günümüzde gençler neden marş söylemez, stadyumlarda ki holigarşi ürünü marşlar değil, gerçek bir marş. 10. yıl gibi, Vatan marşı gibi, Gündoğdu marşı gibi, yoksa bizim gençlerimiz bilmez mi ki “Marş Söylemeyi Bilmeyen Uluslar, Ağıt Yakmaya Mecburdurlar !”

Türkçü Gündoğdu Marşı (Alperen Yemekçi)

Leave a Comment