X

Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konserleri Başlıyor.

 

Türk Dünyası Çağdaş Klasik Müzik Şaheserlerini dünyanın farklı noktalarında dinleyicilerle buluşturan TÜRKSOY, Kazakistan, Kırgızistan, Rusya ve Türkiye’de düzenlediği başarılı konserlerin ardından bu kez Karagandı Tattimbet Akademik Halk Çalgıları Orkestrası eşliğinde unutulmaz bir Türkiye turnesi için yola çıkıyor.

TÜRKSOY, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eskişehir Valiliği, Ankara Keçiören Belediyesi, Bolu Belediyesi ve İstanbul Zeytinburnu Belediyesi işbirliğinde gerçekleştirilecek olan “Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konserleri”’nin Türkiye’deki ilk durağı, 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti unvanıyla sayısız etkinliğe ev sahipliği yapan Eskişehir olacak.

Yüzyılın en ünlü Türk bestecilerinin muhteşem eserlerinin yanı sıra unutulmaz sahne şovları ve yöresel ezgilerin yer alacağı konserlerde orkestrayı Kazak şef Ruslan Baymurzin yönetirken turnede solist olarak Kazakistan ve Türkiye’den tanınmış solistler sahne alacak.

Kazakistan Devlet Sanatçısı, Kazak Bülbülü olarak anılan, Bibigül Tölenova’nın baş solist olarak yer alacağı konserlerde, Kazakistan Talgat Idrisov, Erjigit Ospanhanov, Sercan Musayın, Nurbol Temirgaliyev, Kamşat Nasırova, Madina Janabayeva, Erbol Alşınbayev, Kuat Duysenov, Gulmira Jukupbayeva ve Türkiye’den güçlü sesiyle Ferya Başel Tüzün’ün sahne alacak.

Akku Dans Topluluğu ve Şındavul Ritim Grubu’nun sahne şovlarıyla renk katacağı Kazakistan ve Türkiye Dostluğu Konserleriyle dinleyiciler Türk diyarlarında unutulmaz bir yolculuğa çıkacak.

Konserlere katılım ücretsizdir, ayrıntılı bilgi için: 0312 491 0100

Konser Bilgileri

Eskişehir:
Anadolu Üniversitesi Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi
Tarih: 14.01.2015 Saat: 19.00

Ankara:
Keçiören Belediyesi Yunus Emre Kültür Merkezi
Tarih: 16.01.2015 Saat: 19.00

Bolu:
Necip Fazıl Kültür Merkezi
Tarih: 17.01.2015 Saat: 19.00

İstanbul:
Zeytinburnu Kültür Merkezi
Tarih: 18.01.2015 Saat: 19.00

View Comments (1)

  • Eskişehirdeki En Güzel Konserdi. Özellikle Bibigül Hanımın Performansı Mükemmeldi

Leave a Comment