MAVİ VATAN YENİDEN DİRİLİŞ

İçerik Şeması

MAVİ VATAN TÜRKİYE’NİN MİLLİ PAROLASIDIR

Mavi Vatan Türkiye’nin Milli parolasıdır. Evet 21.yy’da Türkiye’nin Millî yemini Mavi Vatandır. Atalarımız Dört tarafı denizler ile çevrili Anadolu’da 1071’den yıllar önce kurduğu muhteşem Türk medeniyetini doğal limanları ile çevrili Anadolu’da inşa ederek Türk milletinin gençliğine emanet etmiştir.

İlk adım olarak siz değerli takipçilerimiz için Mavi vatanımızın tanımını yapmak zorunda hissediyorum kendimi mavi vatanımız nedir ? mavi vatan Türkiye’nin Karadeniz,Akdeniz, Eğe denizi ve Marmara’da Asırlık ( haklarını)Denizcilik politikasını şekillendiren doktrindir Mavi vatan Türkiye’nin ve Türk milletinin Tarihinden aldığı hak ile oluşturduğu (2015) Denizlerindeki Misak-ı Millisidir.

Türkiye’nin Denizlerdeki misak-ı Millisi ilk kez 2006’da ortaya atılmıştır terim olarak Cem Gürdeniz tarafından ortaya atılan Mavi vatan terimi Tüm Amiral Cihat Yaycı tarafından geliştirilmiş ve Türk milletinin denizlerde ki misak-ı millisi haline dönüşmüştür.

Mavi vatanın kapsamında Türkiye’nin ilan edilmiş veya edilmemiş tüm yetki alanları mevcuttur. Neler mevcut bu yetki alanlarında kara sularımız kıta sahanlığımız münhasır ekonomik bölgelerimiz kısaca denizlerde aklınıza gelen Türkiye’nin bütün hakları Mavi vatanın denizlerdeki misakı millimizin içindedir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin Misakı milli için neler yapabileceğini başta mavi vatanın en büyük düşmanı konumuna kendisini yerleştiren küçük komşumuz Yunanistan olmak üzere bütün Emperyalist devletlerin Başbuğ Atatürk’ün önderliğinde kahraman Mehmetçiklerimizin birinci İnönü, ikinci İnönü, Sakarya savaşı ve büyük taarruz savaşlarında net bir şekilde görerek Lozan antlaşması ile tarihi zaferi tasdik etmiştir.

Yunanistan Cumhuriyet’ine tavsiyemiz tarihinden ders alması ve Mavi vatana karşı mücadeleyi bırakması olacaktır. Çünkü mavi vatan konusunda Türkiye cumhuriyeti devletinin cumhurbaşkanı başta olmak üzere bütün kurum ve kuruluşları Türk milleti ile birlikte kesin kararını vermiştir. Türk milletinin kesin ve net kararı Türkiye’nin coğrafi konumu sebebi ile tarihsel haklarından meydanda gelen MAVİ VATAN DOKTORİNİ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN NAMUSUDUR.

MAVİ VATANIMIZIN MATEMATİKSEL TANIMI NEDİR ?

Mavi vatan 26-45 Doğu Boylamları ile 36-42 Kuzey enlemleri arasındaki Ana vatanımızdaki egemenliği izin denizler ve deniz dillerindeki uzantısının ismidir. Mavi Vatan 25-45 Doğu boylamları ile 33-43 kuzey enlemleri arasında kalan tatlı tuzlu su kütlesinde Türkiye Cumhuriyeti devletinin etki ve yetki alanıdır. Sembolize edersek Türkiye’nin 21yy.da en yüksek stratejik adımıdır.

Yıllardır kara kuvvetlerinin gücünü dünyaya ispat etmiş Türk devletleri (Metehan, Göktürk ,Hun, Selçuklu , Osmanlı ve Cumhuriyet) Denizcilik alanında da Çaka bey ile başlayan süreç içinde muhteşem donanımlar inşa etmiştir.

Türk donanması tarafından kazanılan tarihi zaferler Dünya tarihinde Türk milletinin övünç madalyası olarak yerlerini almıştır. Türk Denizciliği muhteşem fatihler kapta-ı deryalar yetiştirmiş (Barbaros Hayrettin paşa, seydi Ali reis , Turgut reis, murat reis ve piri reis) Türk milletinin denizlerde ki haklı gurur dolu faaliyetlerinin sonucunda Tarihsel hakları bugün Mavi vatanın Milletçe savunulması gerekliliğinin şeref nişanesidir. Türk milletinin canını feda etmek uğruna Yurdumdan çakıl taşı dahi vermeyeceğini bilen Emperyalist güçler bilsin ki Türkiye Cumhuriyeti ve Türk milleti Mavi vatanı canı gönülden benimsemiş ve Denizlerinden bir damla suyu Emperyalizme meze etmemeye yemin etmiştir.

MAVİ VATAN SİYASET ÜSTÜDÜR

Mavi vatan 21.yy’da Türk milletinin Kızıl elması sevdasıdır. Türk tarihinin Kızılelma’ya yüklediği ülküdolu misyonu anlatmaya gerek görmüyorum çünkü Türk gençliği Kızılelmasını biliyor Kızılelma Sultan’ın okunu attığı yetdir. Türk cihan hakimiyeti mefkûresidir. Türk milletinin mavi vatani Türk Milletinin Özge yâridir. Mavi vatana x,y,z partisinin çıkarı diye bakanlar gaflet ve delalet içindedir.

Düşman oklarının piyonlarıdır. Mavi vatan Türkiye cumhuriyetidir. Mavi vatan Şehitlerimizin emanetidir. Mavi vatan Şehitlerimizin emaneti Al Bayrağımızdır. Mavi vatan Türk milletinin Anadolu’da geleceği şerefi namusudur. Mavi vatan Türk’ün var olma kavgasıdır. Bugün Mavi vatan Kuvaiye milliyedir. Mavi vatan Anadolu için kefenini giyip gelen Sultan Alparslan handır.
Mavi vatan Samsuna çıkıp Türk’ün hür ve bağımsızlığı olan karakterinin dünyaya haykıran Başbuğ Mustafa kemaldir kısaca Mavi vatan Türk’ün varlığı ve birliği Anadolu’nun savunma kalesidir. Aziz Türk milletine açık çağrımız Sultan Alparslan’a Osmangazi’ye Atatürk’e Türk’ün yurdu Anadolu için şehit ve gazi olan aziz ecdadımıza olan Ahde vefamız bugün mavi vatandır. Mavi vatanı siyasete alet etmeden siyaset üstü bir konumda sahiplenir destek olursak Barbaros Akdeniz’den zaferle dönecek Tarih tekerrür edecektir.

Türk’ün zaferle dolu tarihine eklenecek yeni bir zaferin müjdesini Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan Ağustos Ayı Türk milletinin zafer ayıdır yeni zafer Ayıdır. Tarihî zaferlerimizin olduğu Ağustos ayında zaferler halkasına bir yenisini daha ekleyeceğiz ifadeleri Türk Devleti’nin Mavi vatan için ödemekten çekineceği hiç bir bedel olamadığını ve bedeli ne olursa olsun Mavi vatana Kızılelma’ya ulaşacağımızın keskin bir ifadesi olmuştur.

DENİZLER ÜZERİNDEN SEVR’İ YIRTIP ATMAK

Mavi Vatan Emperyalist Devletlerin Osmanlı Devleti’nin son zaman diliminde gasp ettiği hile ile işgal ettiği Türk topraklarıdır. Mavi vatan İtalyan işgalcilerin gasp ederek Yunanistana teslim ettiği Türk’ün vatanıdır. Mavi vatan üzerinde Sevr antlaşması ile denizlerde Türk milletine kurulan ikinci bir kumpası yok etmek isteyen Türkiye cumhuriyeti denizlerdeki bu ikinci Sevr kumpasını yırtıp atacaktır.Türk milleti başta Yunanistan ve Emperyalist bütün kuvvetlere adeta büyük dava Eri Hüseyin Nihal Atsız beyin su sözleri ile süslenmektedir ; milletleri Millet yapan uğrunda ile ekleri büyük ülkülere bağlanmış olmasıdır Türk milletinin 21.yy da en büyük ülküsü Mavi Vatandır Türk milletini bu uğurda hiç bir fedakârlıktan kaçınmaz kaçınamaz ve tek bir ses olarak derki ; Buyursunlar savaş bizim için Düğündür toydur. Türk milletinin iradesi nettir denizler üzerinde tezgahlanan ikinci sevri yırtıp atacaktır. Tarihin çöplüğü büyük Türk milletine kurulan kumpas ve tuzaklar ile doludur.

Kahraman Türk evladı vatan için evde oturmayıp yatakta yatmayıp gece demeden gündüz demeden çalışarak kurulan kumpasları ayağında çarığı ile yalın kılıç tarihin çöplüğüne göndermiş ve karakteri olan hürriyet ve bağımsızlığını bütün dünyaya haykıran tek Güç olmuştur. Mavi vatana gereken önem verilmeli Mavi vatanı oluşturan denizlerden topraklar Anıtkabir’de ulu Önder Atatürk’ün mezarında yerini almalıdır. Mavi Vatan ders kitaplarında geleceğimizin teminatı gençlerimize öğretilmelidir. Müfredata hemen dahil edilmelidir. Vatandaşlarımız iç işleri bakanlığımız tarafından verilen konferanslar ile aydınlatılmalı kitapçıklar basılıp dağıtılmalı ve Mavi vatan Her Türkiye cumhuriyeti vatandaşının belleğinde yerini almalıdır. Mavi Vatan Belgesellerini TRT kanalları her gün tekrar tekrar yayınlamayı kendisine görev edinmelidir. Denizler üzerinde sevri yırtıp atmak ancak böyle mümkündür.

Bu yazı vesilesiyle Yüce Allahtan Mavi Vatan’da Türk milletine denizlerinde dayatılan ikinci sevri yırtıp parçalamak Tarihin çöplüğüne atmak ve Türk milletinin zafer ayı Ağustos ayında zaferler halkasına yeni zaferleri eklemek için yola çıkan Kahraman Türk ordusuna Yüce Allah’ın izniyle zafer kazanarak Emperyalizme vuracağı çelik yumruğu nasip etmesini niyaz ediyorum Kahraman Evlatlarımıza Başarılar Diliyorum Türk milleti olarak Adriyatik den Edirne’ye Edirne’den Urumçiye Kahraman donanmamızın Sonsuza kadar yanındayız . Son söz yerine Ulu önder Başbuğ Atatürk’ün şu veciz sözüne yer vermek isterim;

Başbuğ Atatürk diyor ki;

Denizciliği Türk’ün büyük ulusal ülküsü olarak düşünmeli ve onu az zamanda Başarmalıyız. Kabotaj Bayramı’nı ilan ederek Türk denizleri Türk milletinindir diyen Başbuğ Atatürk’ün mirasına ve ülküsüne sahip çıkalım Türkiye donanması ve denizleri ile güçlüdür.

Ne Mutlu Türküm Diyene

KAYNAKÇA

  • https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Mavi_Vatan
  • https://tr.m.wikiquote.org/wiki/Mustafa_Kemal_Atat%C3%BCrk
  • https://www.antoloji.com/m/huseyin-nihal-atsiz/
  • https://www.trthaber.com/haber/gundem/cumhurbaskani-erdogandan-mavi-vatan-2019-tatbikatina-katilanlara-basari-dilegi-407245.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir