MERSİN DİYARBAKIR ARASINDA MİSAKI MİLLİ MARATONU

DIYARBAKIR MERSIN ARASINDA 650 KM MESAFELI MİSAKI MİLLİ KIS MARATONU BAŞLIYOR!

alper sunaçoğlu
Türk milletinin topraklarında ve Türk milleti üzerinde oynanan oyunlar son yıllarda hat safhaya ulaşmış ve ülkemiz üzerinde özerklik adı altında bir hayal ile toprak istemek densizliğine ulaşmış bulunmaktadır.
Bu süreç içerisinde doğuda bulunan halkımızı bu oyuna alet etmeye çalışan emperyalizmin işbirlikçi bölücüleri ülkemiz sınırları içerisinde kaos yaratmaya çalışmaktadırlar.
En son olarak Diyarbakır’da indirilen Türk bayrağı ile PKK medyası tarafından lanse edilerek basına servis edilen , Diyarbakır’a Türk polisi ,Türk askeri giremez Türk Devleti yoktur gibi asılsız bir algıyı montaj görüntüler ile oluşturmaya çalışan örgüt üyeleri ve sempatizanlarının bu sinsi oyununu bozmak ve misakı milli sınırlarımız içerisinde alt üst kimlik ayrımı olmaksızın milli birlik mesajı vermek için Mersin ile Diyarbakır arasında 640 km lik ultra maratonumuz Mersin Valiliği önünde başlayacak ve Diyarbakır Merkez’de son bulacaktır.Maratonumuzun 500 km lik kısmı bisiklet kalan kısım ise koşu etapları halinde tamamlanacaktır.
Bu maratonumuz da bana destek olan Devlet büyüklerimize, Emniyet Genel Müdürlüğü yetkililerine bana manevi olarak destek olan dava arkadaslarima , Türk olmaktan gurur duyan ve beni destekleyen tüm dostlarıma ha birde taa Amerika’ dan bana sırf bu maratonda kullanmam için bisiklet hediye eden vatansever isimlerden Ata Turk Gas ( Kenan Gas ) abeyime teşekkür ederim…
Edirne’den Hakkari’ye ,Sinop’tan Hatay’a ,Kars’tan İzmir’e bu vatan bizimdir.Bu vatan Türk Milletinindir. Bizler için söz konusu vatan ise gerisi teferruattır.
Çözüm sürecini ,terörün bitmesi , milli birliğin tesis edilmesi için destekleyen Türk milletinin iyi niyeti daha fazla suistimal edilmemelidir.
Misaki Milli maratonumuz ile ilgili resmi basın açıklaması 23.Ocak.2015 cuma gunu tüm basın Ajanslarina iletilecektir.
Sevgi ve Saygılarımla
Alper Sunaçoğlu

 

kaynak; https://www.facebook.com/alper.s.sokullu

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir