Nazarbayev Nur Otan Partisi 18. kongresine katıldı

Nazarbayev Nur Otan Partisi 18. kongresine katıldı 27,03,2019

https://youtu.be/pJ3c1KflAYk

Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev Astana’da Our Otan Partisi’nin 18. Kongresi’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Başkent Astana’da Bağımsızlık Sarayı’nda düzenlenen ve parti üyelerinin yanında meclis, hükümet ve senato üyelerinin yanında yabancı misyon temsilcilerinin düzenlenen  Nur Otan Partisi’nin 18. Kongresi partinin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Nazarbayev Nur Otan Partisi 18. kongresine katıldı

Kuruluşunun 20. Yılında partinin büyük başarılara imza attığını ve önemli projelerin hayata geçirilmesinde büyük rol oynadığını söyleyen Nazarbayev, Kazakistan’da yaşanan tüm olumlu gelişmelerde Nur Otan Partisi’nin emeğinin olduğunu belirtti. Partinin temel önceliğinin vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek ve Kazakistan’I sosyal yönelimli bir devlet olarak gelişmesini sağlamak olduğunu kaydeden Nazarbayev, bu anlamda Nur Otan Partisi’nin halkın günlük sorunlarının çözümünde aktif olmaya çağırdı.

Kongrenin sonunda partinin yeni yönetim kurulu seçimi yapıldı ve partinin 10 yıllık 2030 hedeflerini açıklayan program kabul edildi. Kongrede ayrıca  Merkez Denetim Komisyonu onaylandı , parti siyasi konseyine ve tüzüğüne yeni ilaveler ve değişiklikler yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir