Osman Öztunç

 

 

Osman Öztunç;
Aslen Erzurumlu Olan Ozan Şah ZeMahşer’in Adı Osman Soyadı Öztunç olup Tokat’ın Çamlıbel Nahiyesi Yunus Emre Mahallesinde ,Yağmurlu bir 23 Nisan Bayramı’nın sabah namazı vakitlerinde 1968 Senesinde Dünyaya Geldiği Bilinmektedir.Ebesinin Adı Minadiye Nine,Babasının Süleyman,Annesininki Leyladır.

Babası ,Namı Değer Demirci Süleyman Yirmi Yaşında Vefat Eden en büyük Ağabeyinin Adını Vermek ister yedi Nüfuslu Ailenin en Sonuncu Ferdine ve Ebesi olan Minadiye Ninenin Eşi ve Nahiyenin en Yaşlı Kamili Tevvik Dede Ezanla Birlikte Muhammed Osman der Kulağına.

Osman ; Enbiyanın ,Evliyanın ,Dede Korkutların,Şeyh Ahmet Yesevilerin , Şeyhlerin, Mürşit’lerin,Pirlerin Hikayeleriyle büyütülür.bu sebepten Şiirlerinde ,Mevlana,Yunus,Pir sultan,etkilenmeleri çok belirgin olarak fark edilir.O ,bir Mana Ozanı’ dır deyimi yerindedir.

Ancak O ,aynı Zamanda Bir Başkaldırı Ozanıdır da,Haksızlara Bile Hakkani Duruşuyla Dikkatleri Çekerken,Dönemin Başbakanı Tarafından Dava Açılan Hapis Cezasına Çarptırılan ALP-EREN Ozandır.

Sanatçımızın Çıkarmış Olduğu Albümler 

ZeMahşer ( Son Albümü ) 
Can Ciğer 
Yolların Sonu / Hapishane 
Geri Dönmedi 
Susmam Ben 
Sessiz Çığlık 
Birader / Üzerine Alanın 
Kendime Bağırdım 
Durmuş’un Türküsü 
Eyvah Ağlıyor Babam 
Adamım 
Yan Çizdim/Mehmedim 

Resmi Twitter hesabı : www.twitter.com/Osman_Oztunc
Resmi Youtube hesabı : www.youtube.com/ZemahserOsmanOztunc

Osman-ÖZTUNÇ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir