OSMANLICA BAHANE, MASKELEME ŞAHANE…

1418083836_dil
Osmanlıca dil dersi maskelemesiyle bir bardak suda fırtınalar koparan akp’nin esas derdi Osmanlıca dil dersi vermek değil başka dillerde eğitimin önünü açmaktır.
Oslo sonrası açığa çıkan İmralı – Kandil ekseninde bebek katilleriyle yaptığı örtülü anlaşmaları maskelemek isteyen akp hükümeti düne kadar kutsar gibi görünüp arkasına saklandığı Osmanlı’yı da Osmanlıca dil dersleri bahanesiyle siyasi emellerine alet etmekte bir saniye dahi tereddüt etmemiştir.
Akp hükümetinin buradaki asıl derdi Osmanlı’ya sahip çıkmak, saygı göstermek, dünü unutturmamak değil başkaca dillerde eğitimin önünü açmaktır.
Sırf akp karşıtı olduğu için akp ne derse tersini söylemeyi marifet zanneden bir kısım sözde aydın, yazar, siyasetçi de bu bahaneyle Osmanlı’ya saldırma zemini bularak geçmişimize hakaretler dizme fırsatını da kaçırmamışlar böylece kadro tamamlanmıştır.
Ülkemizin dört bir yanında bebek katili bölücülerin özerklik naraları attığı; devlet anlayışımızın, ekonomimizin ve milletimin moral değerlerinin özenle ve kasıtlı olarak darmadağın edildiği, ailelerin dağıldığı bu süreçte Osmanlıca dil dersi tartışmalarının milletimize bir zerre katkısının olmayacağını görmek için özel yeteneklere ihtiyaç yoktur.
Bu noktada yarınlarımızın selameti açısından akp hükümetinin Osmanlıca dil dersi maskeli profesyonel kurgusuna olduğu kadar bu bahaneyle geçmişimize hakaretler yağdırarak prim yapmaya çalışanların da oyunlarına alet olmamak gereklidir.
Milletimizin şu an öncelikli ihtiyacı dil dersi değil bebek katillerinin itibar görmediği, ayakkabı kutularında sadece ayakkabı bulunan akp’siz bir Türkiye’dir.
Ahmet Yılmaz
Milliyetçi Türkiye Partisi Genel Başkanı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir