Siyasi Başarısızlığımız

 

           Cumhuriyet tarihinin başlarından beri süren bir sorun var aslında. bilmiyorum kaç kişinin dikkatini çekti, kaç kişi sezimledi veya farkına vardı. Hüseyin Nihal Atsız Mhp yi kurdu ilkeleri ve ülküleri vardı, Türkeş ile biraz ayrı düşseler de daha sonraki dönemlerde hiç ilerleme gösteremedi ve meclisteki koltuk sayısını giderek azalttı. diğer parti üyeleri ile de aynı görüşte olmadıkları için malesef hayalimizdeki Turan için, Ülkü için malesef pek bir şey yapamadılar.
           Peki aynı görüşe sahip bir kaç parti daha olsaydı mecliste ne olurdu ? neden Türkiyede ki tüm ülkücüler sadece Mhp ye destek verdi ? Kimbilir ne yiğitler , ne cengaverler, kimler destek bulaadığı için yarı yolda kaldı. Milliyetçilerden kimlere sorsak oyumu Mhp ye verecem diyor, Milli ülkü taşıyan başka parti mi yok ? o meşhur sözü bende söleyeceğim dal tek başına kırılır ama bir kaç dal bir araya gelirse kırılması zor olur.
             Arkadaşlar çözümümüz şu olmalı önümüzdeki seçimlerde Meclise Mhp’ nin dışında ülkümüze hizmet eden başka bir parti daha sokalım hatta 3-4 parti sokmaya çalışalım biz milli olarak güçlü olabiliriz , genç beyinler olarak güçlü olabiliriz ama bu ülkede siyasi olarak zayıfız. Siyasi olarakta güçlenelim Tek partili düşünmeyelim

             Biz  bu yazımızda Mhp  nin başarısız bir parti olduğunu syölemedik ama tek başına az sandalye sayısıyla bizim ülkümüzü gerçekleştirecek gücü malesef bulamıyor . 

“Bizim Türkçü Gençlerin hep MHP’li oluşu iyi bir şey değil. İleride hepsi hayal kırıklığına uğrar ve çok şey kaybeder.”

Hüseyin Nihâl Atsız (yazdığı bir mektubundan)

IslamicFlagOttoman

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir