TAYLAND’DAKİ UYGUR SOYDAŞLARIMIZ İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

 

 

Değerli Türk Milleti

Geçtiğimiz mart ayında Tayland’a hicret eden Uygur soydaşlarımızın komünist katil Çin tarafından teslim alınıp idam edilmemesi için hiçbir sivil toplum örgütüne ait olmayan sadece kardeşlik hukukuna dayalı çağrımızla toplandık.

Konuyla ilgili uzun bir belirsizlikten sonra Tayland’da komünist Çin yanlısı askeri bir darbenin ardından bu soydaşlarımızın katil Çin’e iade edilmeleri yönünde çeşitli açıklamalar olmuştur.

Çin’in maddi menfaatler karşılığında Uygur soydaşlarımızı Tayland’dan alması maalesef an meselesidir. Çin başbakanının Tayland ziyaretinde bu ülkeye 3 milyar dolar kredi ve yatırım yapılacağını belirtmesi Tayland başbakanın da Çin ziyaretinde yasadışı  göçmenler, terör ve uluslararası suçlar gibi alanlarda birlikte çalışılacağını vurgulaması endişeli  bekleyişimizin ne kadar haklı olduğunu ortaya koymuştur.

Birçok Güneydoğu Asya ülkesi Çin devleti ile yaptığı maddi anlaşmalar nedeniyle Uygurları Çin’e vererek insan ticaretine bölgesel bir resmiyet kazandırmaktadır.

Kendi ülkelerinde gördükleri baskı  ,  zulüm yetmezmiş gibi son bir umut diyerek hicret ettikleri  ülkelerde pazarlık konusu edilip  adeta bir mal gibi Çin’e pazarlanan soydaşlarımızın dünya kamuoyunu ilgilendirmediği açıkça görülmektedir.  Çin’e daha önce iade edilen mazlum kardeşlerimizin idam edilmesine rağmen bu tutumlarından vazgeçmeyen  bu ülkeler utanç  ve isimlerine sürdükleri bu  kara leke  ile yaşamaya mecburdur.

Türkiye ve dünyadaki etkin tüm kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütlerine bir kez daha sesleniyoruz.

Göz önünde cereyan eden bu ahlaksızca insan ticaretine dur demeniz gerekmektedir.

Dilinizden düşürmediğiniz insanlık hak ve onuru çiğnenirken mazlum bir millet sessiz bir soykırımla yok edilirken susup yarın bir gün haktan hukuktan bahsetmeniz yalnızca bir komedya veya ikiyüzlülükten başka bir şey olmayacaktır.

              Mazluma kol kanat geren devletimiz ve milletimizin bu meseleyi ikinci Bir Boraltan vakası yaşanmadan çözebilmek için gerekli faaliyetleri yapacağına inancımız ve güvenimiz tamdır.

              Her zaman belirttiğimiz gibi Türk Türk’ü korumazsa Tanrı Türk’ü korumaz.

              TÜRK IRKI SAĞ OLSUN

10891811_920132401330841_173146515280076195_n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir