TURAN OCAKLARI

Turan büyük bir ülküdür, her Türkün düşüdür. Turancılık ise bu düşü harakete geçirme çabasıdır.Bir kaç hafta önce bir arkadaşımdan duydum Turancılar.Kimdir Turancılar, Benim bildiğim her Türk Turancı’dır Araştırdım Gökte ararken yerde buldum internette Turan Ocakları Genel Merkezi yöneticleriyle tanıştım. ve röportajıma başladım

 

1486886_654524774599047_1689236278_n

-*Turan ocakları tam olarak nedir?

Turan Ocakları tavizsiz Türk Milliyetçilerinin okuludur. Türkistan Davasına inananların otağıdır. Büyük Türkistan davamızın kurumsal kimliği ve resmi adresidir.

-*Siyasi bağlantılarınız var mı, dernek mi, yoksa Düşünce akımı mı. Eskişehrde hiç duymadım, İlk olarak şehir dışından bir arkadaşımdanişittim. bikaç hafta oldu.

-Biz dernek olarak faaliyet gösteriyoruz. Daha yeni sayılırız. Kendimize MTP Genel Başkanı Ahmet Yılmaz’ı lider olarak görüyoruz. Bu nedenle MTP’ye sempatimiz var deniliyor. Facebook sayfasıda ;

https://www.facebook.com/AHMET.YILMAZ.MTP.GENEL.BASKANI sitemiz http://mtp.org.tr/

-*Turan büyük bir ülkü, Turancılar bu ülküyü gerçekleştirirken Monarşist bir yapımı ( Osmanlı- Hun gibi ), Federal bir yapımı (amerika rusya çin gibi), yoksa Cumhuriyet tabanlı bir yapımı düşünüyorsunuz.  

-Bizim düşüncemiz babadan oğula geçmeyen tek lidere dayalı bir devlet yönetim sistemidir.

-*Eyaletler olacakmı?

-Hayır. İllerden oluşan, 300 milyonluk merkeze bağlı tek devlet.

-*Ayrıca bilgiler alabileceğimiz adresleriniz varmı ?

– Tabiki

http://turanocaklari.org.tr

https://www.facebook.com/TuranOcaklari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir