TÜRK TARİHİNDE KÜRŞATLAR İBRAHİMLER ERENLER

İçerik Şeması

Türk’ün Otağın ‘da Yetişen yiğitlerin Adıdır Kürşat, İbrahim ve Eren

Türk’ün Otağın ‘da Yetişen yiğitlerin Adıdır Kürşat, İbrahim ve Eren Türkler tarihin sahnesinde var olduğu günden bugüne her dem yiğitleri ile var olmuştur.

Türk erine pir olmuştur Atası Metehan Türk’ün tarihinde onluk sistemi kurmuş ve bahadırlarına okunu kendisinin attığı her yöne artırmıştır. Ordusunda disiplini sağlamış Cihana Adalet dağıtacak Türk Silahlı kuvvetlerinin temelini erlik ruhu ile MÖ 209’da baş verdirir.

Metehan devri Türklerin dirilişidir

Çin’e düzenlediği sayısız zafer dolu seferleriyle yiğitlerine verdiği sözü tutmak için, gece uyumaz gündüz oturmaz. Gök tanrının verdiği güç ile ölgün milletini diriltir. Metehan devri Türklerin dirilişidir ilk ulusal birliği kurduğu dünyaya adalet dağıtmaya yemin ettiği dönemdir. Parolası ise Güneş tuğumuz gök çadırımız olacaktır.

Yani Metehan Oğuz Kağan destanında geçtiğini bildiğimiz bu sözü ile Türklerin dünya imparatorluğunu kurmak noktasında idealini Kızılelma’sını belirlemişti. Yiğitlerine gösterdiği müşterek ülkü bu idi. Türk’ün Başbuğunun Türk devletini Gök kubbe ile yeryüzünün arasında mutlak hakim bir noktaya oturmuştu Metehan.

Kadim Türkler de kadın veya erkek eşitti.

Kadim Türkler de kadın veya erkek eşitti. Kadınları için ben sizin hanınızım kadınımda benim hanım diyorlar devleti müşterek yönetiyorlardı Türk Başbuğları. Yabancı elçiler ile görüşebilir, hakan savaşta iken onun mührünü kullanıp emir verebilir meclisinde bulunup fikrini ifade edebilirdi. Türk kadını tarihinden aldığı cesaretle Tomris Han oldu düşmana geçit vermedi nene hatun oldu Metehan’ın buyruğunu asırlar sonra yaşattı.

Metehan’ın asırlar sonra Nene Hatun’un, şerife bacının, Halide onbaşının, kara Fatma’nın , Halime çavuşun, Nezahat onbaşının ellerinde yeniden can veren buyruğu neydi ;

İsterse üzerinde ot bitmesin ne kadar değersiz olursa olsun. Toprak Devletin temelidir Hiç kimselere verilmez, Diyordu Metehan yiğitlerine Türk töresi kadim bir gelenektir. Hakan da olsa kimse bu kadim töreyi değiştiremez.

Kürşat ata tarih sahnesinde yerini alır.

Metehan’dan yıllar sonra Kürşat ata tarih sahnesinde yerini alır. Göktürk devleti töreyi hiçe sayan beceriksizlikler yüzünden Yağ’ının eline düşmüştür. Kürşat ve kırk çerisi özgürlük benim karakterimdir Türk yurdundan yurt verilmez diyerek atıldığı müthiş cenk ve gelen özgürlüğün ismidir Kürşat .

Mimarıdır ikinci Göktürk devletinin Kürşat yerinden yürürlüğe koymuştur Ataların töresini ülküsünü Kızılelma’sını. Türklerin tarihler boyunca özgürlük karakterli yiğitleri yetiştirmesinde Türk’ün kadim töresi etkili olmuştur. Türk’ün töresi Türk gençlerine özgürlüğün bağımsızlığın hürriyetin kıymetini karakteristik bir özellik olarak Türk’ün DNA’sına işlemiştir.

İhtilal ve bağımsızlık hareketleri Türk milletinin geleceğinin müjdesi olmuştur.

Türk milletinin tarihine göz attığımız zaman Türkülerin binlerce milyonlarca yıllık tarihlerinde sadece 300 yıl esarete düşmüştür. Ve bu 300 yıl içinde milyonlarca ihtimale giriştiğini görürüz. Bu ihtilal ve bağımsızlık hareketleri Türk milletinin geleceğinin müjdesi olmuştur.

Çin’den Avrupa’ya Avrupa’dan Asya’ya Türk gittiği her yerde, bahadırları sayesinde özgürlük büyüsü içinde töresini ve medeniyetini, diğer milletler ile paylaşmasını bilmiştir. Kırk çadır ile yurt tuttuğu yerlerinden bir vatan çıkaran Türk yiğitlerine örnekler verecek olursak satırlarımız kelimelerimiz yetmez.

Türk’ün ilini töresini kimse bozamaz

Türk’ün yiğitler yıldızlar kadar çoktur. Yıldızların sayısı bile yetmez öylesine kahraman bir milletin evlatlarını saymaya Asya’da Mehmet Emin Resulzade oldular. Elçibey oldular İsa Yusuf Alptekin oldular. Metehan ile kut bulup Oğuzhan ile Destanlar yazdılar. Türk’ün ilini töresini kimse bozamaz buna cesaret edecek tek bir bedbaht yoktur. Türk’ün ilini töresini daima yaşatacak yiğitlerin vermiş olduğu Fedakârca mücadele yeri gelmiştir fert fert yeri geldiğinde topyekûn mücadele ile verilmiştir . Topyekûn mücadelenin ismi yeri geldiğinde Kürşat oldu, yeri geldiğinde basmacı oldu, yeri geldiğinde Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk oldu, yeri geldi Elçibey oldu. Türk’ün yöresinde Türk’ün töresini hakim kıldı.

Özgürlük Türk’ün karakteridir

Özgürlük Türk’ün karakteridir demiştim ya gerçekten Kadim Türk milletinin tarihi bunu bize İspat eder. Türk’ün Hürriyet uğruna verildiği mücadelede kaybettiğimiz yiğitleri kahramanları şehitlerimizi rahmetle anıyorum mekanları cennet olsun. Yiğit Gazilerimizi saygılarımla selamlıyorum Türk Devleti’nin ebediyen payidar olmasını yüce Allan’dan Niyaz ediyorum

ŞEHİT EREN BÜLBÜL

Şehit Eren Bülbül’ün aziz hatırasını saygıyla selamlıyorum.

Şehit Eren Bülbül Ecdadımızın asil ruhundan aldığı mirası yaşatmayı kendine küçük yaşlarda şiar edinmiş Türk milletinin kahraman bir evladıdır. Şehit Eren Bülbül’ü şehit eden caniler Bebek katilleri Türk’ün Devletini bölmeye parçalamaya çalışan Türk’ün ilini Töresini bölmeye parçalamaya çalışan Emperyalist kuvvetlerin piyonlarıdır. Şehit Eren Bülbül’ün aziz ruhu düşmana karşı Kürşat olmuş ihanete geçit vermemiştir.

Metehan olup Türk’ün ilini töresini kimse bozamaz demiştir. Şehit Eren Bülbül’ün aziz ruhu Bebek katillerinin Emperyalist hayallerine masallarına set çekmiştir tıpkı Ömer Halis Demirin aziz ruhunun Emperyalist masallara vurduğu şanlı tokat gibi Türk’ün gücünü yedi cihana haykırıştır.

Erenimiz 1 Ocak 2002’de Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya gelmiştir.

Erenimiz yiğidimiz hepimizin bildiği gibi yetimdir ve çocukluğunda yetiştiği ortama baktığımız zaman kadim töresi ve almış olduğu İyi ahlakı vatan sevgisi millet sevgisini küçücük ruhunda yetiştirmiş yiğit bir gençtir. Erenimiz 1 Ocak 2002’de Trabzon’un Maçka ilçesinde dünyaya gelmiştir. Annesi Ayşe Bülbül babası Hasan Bülbüldür.

Eren Bülbül’ün Şahadeti 11 Ağustos 2017’de Maçka’nın köprüyanı Mahallesi’nde Vezelon manastırı yakınında polis ekipleri tarafından kuşatılan bölücü terör örgütü üyesi bebek katilerinin olay yerinden kaçarak bölgede bir eve saklanması sonucunda bölgede girdileri evden Erzak ve yaşam malzemesi çalarken gören Eren Bülbül tarafından Türk Güvenlik güçlerine ihbar eder.

Türk güvenlik güçlerinin gerçekleştirdiği operasyon sırasında Astsubay Ferhat gedik ile birlikte bebek katilerinin açtığı ateş sonucunda Şehit düşen Yiğitlerimize Yüce Allahtan rahmet Diliyorum mekanları cennet olsun.

Şehit Eren Bülbül’ün Aziz Hatırası

Şehit Eren Bülbül’ün katileri levent Dayan, Mehmet Yakışır, Barış coşkun, Bedrettin Çeliker Güvenlik Güçlerimizin yaptığı başarılı operasyonlar ile öldürüldü. Şehit Eren Bülbül’ün Aziz Hatırası ise yurt çapında yaşatılmaya yemin edilmiştir. Türk hava yolları yeni almış olduğu uçağına Maçka ismini vererek Şehit Eren Bülbül’ün anısını yaşatmak gayesi ile yaptığı ilk seyahat maçkaya olmuştur.

Şehit Eren Bülbül Her yıl mezarı başında törenler ile anılmaktadır. Somali’de Şehit Eren Bülbül’ün adına bir yetimhane açılışı gerçekleştirilmiştir. Şehit Eren Bülbül’ün doğduğu yer olan Maçka’da isminin verildiği bir okul mevcuttur. Aynı zamanda Şehit Eren Bülbül’ün yeni dünyaya Helen yiyenine ablası tarafından Eren ismi verilmiştir. Kahraman Türk silahlı kuvvetlerimiz yaptığı operasyonlara Kahraman Şehidimizin ismini vermiştir. Şehit Eren Bülbül’ün anısına ilçesinde bulunan camii şerife Şehit Eren Bülbül’ün ismi verilmiştir.

Yurt çapında Şehit Eren bülbül için minyonlar tek bir Yürek olmuştur. Şehit Eren bülbül hatıra ormanları Şehit Eren bülbül adına yapılan kütüphaneler ve şehit Eren Bülbül’ün ismini yaşatmak için üretilen ilk milli siha ya Şehit Eren Bülbül’ün ismi verilmiştir.

Türk milletinin bağrından çıkan nice yiğitlerin nice kahramanların birisi olan Şehit Eren bülbül küçük yaşta bütün ülkeyi kahramanlığı ile kendisine hayran bırakırken Şahadeti ile yasa boğmuştur.

Türk’ün Tarihinde nice yiğitler Vatan Millet ve Türk toprağı için şehit olmuştur.

Türk’ün Tarihinde nice yiğitler Vatan Millet ve Türk toprağı için şehit olmuştur. Eren’in şahadeti Türk’ün düşmanlarının ne kadar kalleş ve kahpe bir Emperyalist sistemin piyonu olduklarını dünyaya ve gözleri kör olmayan herkese İsbat etmiştir. Eren Bülbül’ün katilleri bugüne kadar binlerce bebeği katleden cani bir terör örgütüdür.

Emperyalist sistemin kurucuları şunu iyi bilsinler ki Türk Toprağından bir karısı bile Bütün Türkleri şehit etmeden alamazlar Türk’ün hürriyet ve bağımsızlık olan karakterini ölümler ile kahpe saldırılar ile yıldıramazlar. Türk’ün Devletinin ebediyen payidar olması uğruna Candan yardan serden geçenlere selam olsun.

Türk’ün istiklâli için şahadet şerbetini içen kahramanlarımızı rahmetle anıyorum aziz hatıraları karşısında hürmetle ve saygıyla eğilirken Türk’ün Devleti’nin ebediyen payidar olacağına namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

İYİKİ VARSIN EREN BÜLBÜL !

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir