X

TÜRKÇÜ AYDINLAR

ATATÜRK’ÜN İLİM ORDUSUNUN NEFERLERİ : TÜRKÇÜ AYDINLAR

NECİP HABLEMİTOĞLU  (TÜRKÇÜ AYDIN)

Necip Hablemitoğlu ( 28 Kasım 1954 Ankara – 18 Ekim 2002 Ankara ). Necip Hablemitoğlu  1977 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal bilgiler Fakültesinden mezun oldu.  1977-78 yıllarının sonlarına doğru dilde fikirde işte Birlik ismi ile aylık bir Türkçü mecmua çıkarmıştır. Uzun yıllar değişik basın kuruluşlarında basın müşaviri olarak çalışmıştır. Atatürk Üniversitesi Türk İnkılâp tarihi enstitüsünde yüksek lisans ve doktora eğitimi yapmıştır. Türkiye dışındaki Türk Hakları arasında çeşitli araştırmalar yapmıştır.

Orta Avrupa’da ve Balkanlar’da Türk eserlerinin tarihi durumu oralarda bulunan Şehitlikleri hakkında detaylı bilgileri gazetelerde yayınlamıştır. Necip Hablemitoğlu Gagavuz ’yanın Latin harflerine geçişi konusunda danışmanlık hizmetleri yürütmüştür. Atatürk’ün bölgeye göndermiş olduğu öğretmenler ’in hatıralarını Kemal’in öğretmenleri başlığı ile yayınlayan Necip Hablemitoğlu  katledildiği 2002 tarihine kadar Ankara üniversitesinde Atatürk ilke ve İnkılâpları dersini vermiştir.  Çalışma alanı ile ilgili birçok eseri bulunan Necip Hablemitoğlu. Türk dünyasının çeşitli yöreleri ile ilgili eserler vermiştir mesela kırım Türkleri ile ilgili yüzbinlerin Sürgünü isimli eserini 1977 de yayınlamıştır. Ailesi de Kırım Türklerinden olan Necip Hablemitoğlu İsmail bey gaspıralı’nın hatıralarından oluşan büyük bir arşiv belgelerine sahiptir.

Necip Hablemitoğlu Mustafa Kemal Atatürk’ün 6 ilkesi ni benimsemiş Cumhuriyet inkılapların ışığında yetişmiş bir Anadolu Aydını idi ve şüphesiz her şeyden çok sevdiği Biricik milleti ve Devleti için ömrü boyunca çalışmış üretmiş. Ve Türk gençliğine bilimsel bir miras bırakmıştır. Necip Hablemitoğlu öldürülmeden önce köstebek isimli bir eseri yazmakta idi. Bu eserinde aşağılık terör örgütü fetö‘nün  irticai faaliyetleri ve yabancı devletler ve yürüttüğü casusluk faaliyetlerini anlatmakta İdi. Birçok kişiye göre Necip Hablemitoğlu ‘nun katledilmesini hızlandıran gelişme ise köstebek adlı eseri olmuştur. Atatürk’ün ilim ordusunun neferi Necip Hablemitoğlu beyi  rahmet minnet ve şükranla yad ediyoruz.

İNSANLIĞI KURTARAN ÜLKÜCÜ UĞUR ŞAHİN !. (TÜRKÇÜ AYDIN)

Uğur Şahin son günlerde insanlığı kurtaran adam olarak bilinmektedir. Bulmuş olduğu aşı ile dünyaca tanınan uğur Şahin 19 Eylül 1965 de  İskenderun Hatay da Dünyaya gelmiştir.  1969 yılında yerleştiği Almanya’nın Köln şehrinde eğitim öğretim hayatını sürdüren uğur Şahin 1992 yılında mezun oldu 1993 yılında ise Doktora derecesini aldı yaptığı çalışmalar ile tıp alanında tanınan uğur Şahin 2006 yılında ise profesörlük unvanını aldı .

Uğur Şahin çocukluk yıllarında yerleştiği Köln de kendisini sürekli olarak tıp alanında geliştirirken Gençlik yıllarında, Türk federasyonu bünyesinde hizmet veren Türk gençliğinin İlim İrfan yuvası ülkü ocakları eğitim ve kültür vakfının oluşturduğu Köln futbol takımında forma giymiştir. Basında çıkan haberlere göz attığımız zaman. Aziz Sancar’dan sonra ATATÜRK’ÜN ilim Ordusunun neferi olarak Bütün Dünyaya örnek olmuş uğur Şahin beyin Türk Milliyetçiliği Davasına Gönül vermiş olması şüphesiz hepimizi gururlandırıyor . Uğur Şahin şuanda Aziz Sancar beyin ardından Nobel Barış ödülüne   aday olan   ve muhtemelen ödülün sahibi olacak olan ikinci gurur kaynağımız olacaktır.  Almanya’da ve Fransa’da kapatılmak istenen Türk federasyonu bünyesinde geçmiş zamanda görev alan Aziz Sancar ve Uğur Şahin Almanya ve Fransa ya  Bir nasihat olacak niteliktedir. 

Ülkücü Hareketin mensupları yaşadıkları ülkeye İhanet ermeden ilim bilim ve teknoloji ile Yaşadıkları ülkeye ve insanlığa hizmet sağlayan yüksek şuurlu Türk milliyetçileridir. Yaşadığımız gelişmeler bize bu gerçeği haykırmaktadır. Türk Milliyetçiliği Yüksek şuurlu bir hareket olarak İlimden , Fenden , Teknolojiden ve İnsanlığa Hizmet noktasında Gönüllü neferlerdir. Fransa ve Almanya eğer Ülkelerinden birilerini çıkarmak istiyor ise eli Silah tutan gözyaşı ve kandan beslenen küresel Emperyalizmden beslenenleri Ülkelerinden dışarı çıkarsınlar. Atatürk’ün Evlatları Modern çağdaş ve demokratik zeminde insanlığın yolunu aydınlatmaya devam edecektir .

Ne Mutlu Türküm Diyene ! 

Leave a Comment