X

TÜRKÇÜ GENÇLİĞİN ÖNDERİ BOZKURT ATATÜRK

Bugün Türkçü Turancı Ülkücü gençliğin büyük önderi Başbuğ Atatürk’ün Türkçü Turancı Yönü ile ilgili bilgi ve tarihe geçmiş sözler üzerinden güzel bir sohbet gerçekleştirmeye çalışacağız değerli Takipçilerimiz bu noktada şüphesiz çeşitli Fikirler Elbette mevcuttur. Fakat artık kabul edilmiş bir gerçek olarak “Bozkurt Atatürk “ figürünü işleyeceğiz .

BOZKURT ATATÜRK .!

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VE BOZKURT FİGÜRÜ

Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün birçok kişinin bildiği ve kabul ettiği gibi en belirgin özelliği Türk Milliyetçisi olması idi . Büyük Başbuğ Atatürk’ün ilk Yıllarında Bastırmış olduğu pullara Bozkurt figürünü bastırmış olması şüphesiz ATATÜRK’ÜN Bozkurt Figürünü Türk milletinin öz sembolü olarak ortaya koymuş olduğu gerçeğini bizlere gösterir. Başbuğumuz Türklüğün unutulmuş simgesini ve tarihi kültürel özelliklerini daima yaşatmaya geliştirmeye yönelik bir dizi faaliyetlerin içinde olmuştur.

Başbuğumuz Türklüğün simgesi olarak görmüş olduğu Bozkurt Figürünü ilk önce Türkiye cumhuriyeti Devlet arması olarak tasarlatmıştır. Başbuğumuzun talimatı ile 1926 da bastırılan Bozkurt Figürünü içeren Türklüğün Ergenekon’dan çıkışını simgeleyen posta Pulları ise bu duruma başka bir örnek Olarak verilebilir.

Başbuğumuz ’un talimatı ile başta Kahramanmaraş kalesine yapıldığını bildiğimiz yurdunda dört bir yanında yükselen bayrak tutan Bozkurt heykelleri mevcuttur. Yine Başbuğumuzun emri ile bastırılan Bozkurt Figürünü içeren beş TL’lik Banknotlar da Başbuğumuzun Türklüğe bir başka hizmetidir.

BÖRÜ – BUDUN

Başbuğ Atatürk Türk Milletinin Millî bilincini yapmış olduğu büyük inkılaplar  ile geliştirmiştir. Başbuğ Atatürk’ün şüphesiz tarih bilgisi derin ve Türk kavminin tarihsel figürlerini son derece iyi bildiğini bilmekteyiz. Başbuğumuza göre Türk milleti “Börü Budun  “ yani Kurt kavmi olarak isimlendirilen bir kavim olduğunu bilmekteyiz .

TÜRK İSMİ GEÇEN YENİ BİR DEVLET

Şüphesiz yaptığı en önemli İcraat ise Göktürk devletinin ardından Türk adını vererek yüceliği Milletinin sonsuzluğa kadar yaşayacak Biricik eserini Yüce Türkiye Cumhuriyeti olmuştur. 

MUSTAFA KEMAL ATATÜRKÜN BOZKURT FİGÜRÜNE ATIF YAPTIĞI ESERLER

Başbuğumuz Türklüğün unutulmuş simgesini ve tarihi kültürel özelliklerini daima yaşatmaya geliştirmeye yönelik bir dizi faaliyetlerin içinde olmuştur. Başbuğumuz Türklüğün simgesi olarak görmüş olduğu Bozkurt Figürünü ilk önce Türkiye cumhuriyeti Devlet arması olarak tasarlatmıştır.

Başbuğumuzun talimatı ile 1926 da bastırılan Bozkurt Figürünü içeren Türklüğün Ergenekon’dan çıkışını simgeleyen posta Pulları ise bu duruma başka bir örnek Olarak verilebilir.

Başbuğumuz ’un talimatı ile başta Kahramanmaraş kalesine yapıldığını bildiğimiz yurdunda dört bir yanında yükselen bayrak tutan Bozkurt heykelleri mevcuttur. Yine Başbuğumuzun emri ile bastırılan Bozkurt Figürünü içeren beş TL’lik Banknotlar da Başbuğumuzun Türklüğe bir başka hizmetidir.

Atatürk’ümüzün Malatya mebusu  Hilmi beye yazdırmış olduğunu bildiğimiz Bozkurt Cumhuriyet marşı ise Atatürk’ümüzün Türk kültür ve medeniyetine vermiş olduğu önemin başka bir ifadesidir. 

Atatürk’ümüzün kurmuş olduğu cumhuriyet halk firmasının sembolünü bir dönem Bozkurt Figürünü içeren bir şekilde tasarlanmış olduğunu bilmekteyiz. Başbuğumuzum döneminde Türk kültür tarihine verilen önemin tesiri ile Türk tarih kurumu kurulmuş ve Türk tarihinin araştırılıp gelecek nesillere aktarılması amaçlanmıştır.

Cumhuriyet’imizin onuncu yılında hazırlanan afişlerin büyük çoğunluğu Türk kültür ve medeniyetine ait önemli figürleri içermektedir. Başbuğumuz Atatürk’ün sağlığında yayınlanan ilk biyografisi İngiliz kaynaklarında Bozkurt Atatürk Olarak görülmektedir.  Başbuğumuz ’un emri ile  petrol ofisinin Sembolü BOZKURT olarak tasarlanmıştır.

İlk yolcu gemisine ise Bozkurt İsminin verilmesini arzu etmiştir. Hepimizin bildiği Gemimiz BOZKURT ile Fransız gemisinin çarpışması sonucunda Mahmut Esat beye Bozkurt soy ismini vermiştir.

Başbuğumuz Atatürk’ün birçok bakanlığın sembolüne Bozkurt Figürünü içeren sembolleri yerleştirmesi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin ürettiği ilk sigaraya Bozkurt Figürünü yerleştirmesi ve BOZKURT ismini vermiş olması şüphesiz tesadüf değildir.

Başbuğumuz ’un emri ile Türk enstitüsünün logosu ve Türk ocaklarının sembolü de Bozkurt olarak kabul edilmiştir. Ankara üniversitesi diplomalarının alt tarafına BOZKURT figürünü yerleştirmesi ve Yavru kurt ismini verdiği izcileri çok sevmesi de şüphesiz tesadüf eseri değildir.

Türk İşbirliği ve kalkınma ajansının logosuna da Kurt başını bizzat Başbuğumuz koydurmuştur. Başbuğumuz Atatürk’ün çalışma masasında ki Bozkurt heykelini de görmezden gelmek aptallık olacaktır. Değerli Takipçilerimiz :

Başbuğ Atatürk’ün bütün bunların yanı sıra söylemiş olduğu sözleri de Başbuğumuzun Tarihsel bütünlük içerisinde Her Türkün Milli Vazifesi olarak gördüğü büyük İmanımız Türk milliyetçiliğine sadakat ile bağlılığını gösterir . Makalemizin İkinci bölümünde Başbuğumuzun Türk milliyetçiliği ve Türk Birliği ülküsüne ait söylemiş olduğu sözleri sizin için derleyerek bir bütün olarak sunmaya çalışacağız.

BAŞBUĞUMUZ’UN TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ VE TÜRK BİRLİĞİ İLE İLGİLİ SOZLERİ !

 • Her şeyden önce bir Türk milliyetçisiyim.  Böyle doğdum böyle öleceğim Türk birliğinin bir gün hakikat olacağına dair inancım vardır. Ben görmesem bile gözlerimi dünyaya onun rüyaları içinde kapatacağım.
 • Türk’ün varlığı bu köhne aleme yeni ufuklar açacak, Güneş ne demek Ufuk Ne demek o zaman görülecek.
 • İstanbul’da çıkan bir gazeteyi kaç Kaşgar’da ki Türk de okuyacaktır.
 • Tanrı nasip eder Ömrüm vefa ederse Musul Kerkük ve Adaları geri alacağım. Selanik’te dair Batı Trakya’yı Türkiye hudutları içine katacağım.
 • Etimin ve kemiğimin babası Ali Rıza Efendi fikirlerimin babası Namık Kemal ve Ziya Gökalp’tir.
 • Türkiye Türklerindir.
 • Ne Mutlu Türküm Diyene
 • Kanını taşıyandan başkasına inanma.
 • Bir gün ressamlar Türk’ün simasını çizmek isterse Yıldırım’ı alsınlar yapıversinler.
 • Dünya üzerinde Türk’ten daha büyük Türk’ten daha eski Türk’ten daha temiz bir millet yoktur ve bütün insanlık tarihinde görülmemiştir.
 • Hayattaki yegane üstünlüğüm Türk doğmaktır.
 • Milli benliğini bulamayan Milletler başka milletlerin avı olacaktır.
 • Türklerin yaşadığı her yer misak-ı Millî hudutları içerisindedir.
 • Türk budur yıldırımdır kasırgadır dünyayı aydınlatan güneştir.
 • Beni olağanüstü bir kişi olarak yorumlamayınız. Doğuşumdaki tek olağanüstülük Türk olarak dünyaya gelmemdir.
 • Ülkeniz sizindir Türklerindir. Bu ülke tarihte Türk’tü bugün de Türk’tür ve sonsuza dek Türk olarak yaşayacaktır.
 • Yüksel Türk senin için yüksekliğin hududu yoktur işte parola budur.
 • Taş kırılır Tunç erir ama Türklük ebedidir.
 • Türk aleminin en büyük düşmanı komünizmdir her görüldüğü yerde ezilmelidir.
 • Asla şüphem yok ki Türklüğün unutulmuş büyük medeni özelliği ve büyük medeni kabiliyeti bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin Yüksek Medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.
 • Türk milletinin karakteri yüksektir Türk milleti zekidir Türk milleti çalışkandır.
 • Türk olduğu için asildir.
 • Türklük benim en derin Güven kaynağım , En engin övünç kaynağımdır.
 • Bir Türk Cihan’a bedeldir.


Unutma Ey Türk Gençliği Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İzinden Cumhuriyetin Faziletli ve Aydınlık yolundan ilerlemek senin en büyük vazifen ve yapman gereken en önemli ödevindir bütün bunları yaparken zorlandığını hissettiğin an unutma ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi Muhtaç olduğun Kudret damarlarındaki asil kanda mevcut olacaktır. Damarlarındaki asil kanda aldığın kudret ve güç ile Sonsuza kadar Payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetine sadakatle hizmet etme görevinde Türk Gençliğine  Başarılar Diliyoruz .

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

KAYNAK

Categories: Türkiye
Leave a Comment