TÜRKÇÜLÜK ALGISININ DEĞİŞTİRİLMESİ

21 Nisan 2014 tarihinde Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz Bey, Ülkü Ocakları resmi sitesinden 3 Mayıs Türkçüler gününde “3 Mayıs Milliyetçiler Günü II. Türk Gençlik Çalıştayı ve II. Türk Gençlik Kurultayı” yapılacağını beyan etmiştir. 

Biliyorsunuz ki, Türk Milliyetçilerinin köklü tarihi şeref ve şan ile dolu olduğu gibi idamlar, işkenceler, sürgünler gibi acı vakalara da sahne olmuştur. Yaşanan üzücü ama Türk Milliyetçileri için bir dönüm noktasını oluşturan 3 Mayıs 1944 hadisesi vardır ki, iftiralar, işkenceler, sürgünler yaşanmışsa da Türk Milleti için bir şahlanış olmuştur. 

3 Mayıs 1944 öncesi ve sonrasında yaşanan bu hadiseler Türk Milliyetçilerinin şanlı tarihinde Türkçüler günü olarak geçmekteyken günümüz Türkiyesine gelindiğinde özellikle Türk Milliyetçilerini siyasi olarak temsil ettiğini söyleyen Ülkü Ocakları Genel Merkezi başkanı ve MHP Genel Merkezi yönetici ve yetkili kişileri hangi hususlara dayanarak Türkçülük gününü Milliyetçiler günü olarak beyan etmektedirler?

Bugün herkesin de bildiği gibi Türkiye Cumhuriyeti bölünme tehdidi ile karşı karşıya olduğu için AKP ve bölücü zihniyetler tarafından oluşturulan bölücü açılım süreci yaşanmaktadır. Bu süreçten dolayı MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli ve kalemşörleri tarafından dillerinden düşürmedikleri “1000 yıllık kardeşlik” sloganı ile bölünmeyi görmezden geldikleri gibi Türk Milliyetçileri için şeref ve şanla dolu bir hadise olan ” 3 Mayıs Türkçüler Günü’nü “ neden “Milliyetçiler Günü “ olarak beyan edip Türkçülük algısını değiştirmeye çalışıyorlar? 

Yoksa sizler 1000 yıllık bölücü kardeşlerinizi küstürmemek için “Türkçülük” kelimesinin kullanılmasından mı çekiniyorsunuz? 

Gerek MHP ve gerekse Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak sizler Türk Milliyetçilerinin siyasi ve gençlik temsilcileri olarak görüyorsanız Türkçülük algısını değiştirmekten vazgeçip 1000 yıllık bölücü kardeşlerinize değil Türk Milliyetçilerine karşı sorumluluklarınızın olduğunu unutmamalısınız.
3 Mayıs 1944 hadisesi Türkçüler Günü olarak tarihe yazıldıysa siz temsil organları olarak da tarihi değiştirmek yerine tarihe sahip çıkarak beyanlarda bulunmalısınız. Çünkü 3 Mayıs 1944 ruhunu yaşayanlar o dönemde Milliyetçi olarak değil Türkçülük sıfatıyla yargılanıp işkencelere maruz kaldılar.
3 MAYIS MİLLİYETÇİLER DEĞİL TÜRKÇÜLER GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN… 

-Yazı içeriği tamamen Azer Asenaya aittir.

10154036_760512763973170_5632522663171006927_n

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir