YA KARABAĞ YA ÖLÜM

İçerik Şeması

YA KARABAĞ YA ÖLÜM BAŞKA YOLU YOK BUNUN !

ORTAK ACI

Karabağ Türkiye ve Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ortak acısıdır çünkü Diğer Türk yurtları Türkiye’nin kardeşidir fakat Azerbaycan Türkiye’nin ekiz kardeşidir. Neden mi Azerbaycan Cumhuriyeti 1918’de İlk bağımsız Türk devletini Nuri Paşa’nın desteği ile kurduktan hemen sonra Türk Kurtuluş Savaşı’nda maddi manevi aktif destek olmuştur. Oğuz Türklerinin birliği demek olan Türkiye Azerbaycan kardeşliği Dünyada hiç bir güç tarafından Bozulması mülkün olmayan bir ruh Birlikteliğidir . Azerbaycan ve Türkiye bir ananın karnında beraber büyüyen ikiz bir kardeştir. Ahmet Cevat beyin Türk istiklâl savaşı sırasında Türkiye cumhuriyeti için yaptığı fedakarlık takdire şayan bir Eylemdir .  

KARABAĞ FELAKETİNİN TARİHİ

Karabağ tartışması Azerbaycan ve Ermenistan arasında 1988-1989 yılları arasında Ermeni kökenli bir gurup teröristin Karabağ’ı işgal etme planları ve Ermenistan’ın Karabağ’ı almak için referandum düzenlemek istemesi ile başlamıştır. Azerbaycan Türkleri ise bu korsan referanduma geçit vermemek adına çeşitli gösteriler düzenleyerek kuracağın işgaline karşı DEMOKRATİK direnişe başlamıştır fakat faşist bir zihniyete sahip katil Ermeni yönetimi Karabağ’ı işgal etmek için Karabağa saldırıya başlamıştır . Ve Ermenistan’ın o gün bugündür Rusların desteği ile Karabağ’ı işgal projesi devam etmektedir. Ermenistan Karabağ’ı işgal ettiği günden beri Karabağ’da ve çevresinde asimilasyon politikalarına bağlı olarak soykırım yapmaya devam etmektedir. Ermenistan’ın gerçekleştirdiği en büyük katliam hepinizin bildiği üzere HOCALI Soykırımıdır.  

Hocalıda Ermeni çetelerin ve Rus ordusunun bir gecede çok sayıda Azerbaycan Türk’ü sivili katletmiş ve geride kalan sivilleri sürgün etmiş Tarihi Azerbaycan Cumhuriyeti’nin topraklarını işgal etmiştir. Karabağ’ın işgali ve Hocalı soykırımı hakkında tarihî bilgileri elbette bildiğinizi düşünerek tarihî ayrıntıların yerine bu makalemizde daha çok 27 Eylül 2020 gününün Tarihi öneminden bahsetmeye çalışacağım evet 27 Eylül 2020 bizler için tarihi bir gün nedeni ise 1991 sonrasında Rus desteği ile yeni kurulmuş

TARİH 27 EYLÜL 2020

Azerbaycan Cumhuriyeti’ne saldıran Faşist Ermenistan’ın işgal ettiği Karabağ bugün Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ordusunun gücü ile İşgalden arındırma sürecinin ciddi anlamda başladığı gün bugündür. Karabağ bizimdir diyerek Başlatılan operasyon 26 Şubat 1992 Senesinde öldürülen katledilen çocukların bebeklerin intikamını aldığımız bir operasyon olarak tarihte geçmiştir .

TÜRK İÇİN SAVAŞ TOYDUR

Azerbaycan ordusunun bugün saatler içinde üç Emperyalist Devletin desteği ile işgal’i sürdüren Ermenistan yönetimini felç etmesi sürpriz olmuştur bütün oyun kuruculara nedeni ise Ermeni güçlerinin abartılarak bir nevi onlara Aslan gibi gözükmesidir. Emperyalistlerin aslanı gün içinde görüldüğü üzere kedi çıkmıştır.   Azerbaycan ordusunun bugün saatler içinde yedi köyü Azat etmesi ve stretejik bütün konumları ele geçirmesi tarihin verdiği Şu hükmü haklı çıkarmıştır “Türk için savaş düğündür toydur “ Türk savaş sanatının ustası olduğunu bugün birkez daha göstermiştir.

Çünkü Türk Ermeni ve diğer terörist unsurların yaptığı gibi Çocuk öldürmez bebek öldürmez silahsız hiç kimseye kurşun sıkmaz sivil katletmez bunlar Ermeni devletinin Mahir olduğu konulardır. Ermenistan kuvvetlerin an itibariyle Azerbaycan ordusunun karşısına çıkacak gücü olmadığı için cephaneliklerini bırakarak hızla geri çekildiği ve Sivillere ateş açtığı cepheden gelen haberlerin arasında önemlidir . Çünkü bu haberlerin içeriği Tarihin hüküm vermesini sağlayacaktır.

Biz Kendi Öz Topraklarımızı Savunuyoruz

Şimdi Karabağ’a giden yolda bugün Azerbaycan Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı sayın Aliyev’in sözlerini yazımız içine almak istedim Sayın Aliyev diyor ki “Biz Kendi öz topraklarımızı Savunuyoruz Karabağ bizimdir Karabağ Azerbaycan’ındır. Ermenistan ordusunun bizim topraklarımızda ne işi var ? Ermenistan işgalci devlettir bu işgale son vermelidir verecektir .”  Sayın Aliyev’in bu açıklaması bütün herşeyin özeti olarak değerlendirilebilir.

Türkiye’nin Azerbaycan’a Desteği Tamdır

Azerbaycan’ın operasyonları başlamasının hemen ardından Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan demiştir ki “Azerbaycan’a yönelik saldırılarına bir yenisini ekleyen. Ermenistan bölgede barışın ve huzurun önündeki en büyük tehdid olduğunu Bir kez daha göstermiştir.  Türk Milleti bütün imkanları ile Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanındadır” peki Türk dış işleri başkanlığımız ise anında “Türkiye’nin Azerbaycan’a desteği tamdır. Azerbaycan Nasıl isterse  o şekilde yanında olacağız “ Bütün bu mesajları Dikkatlice okuduğumuz zaman. Türkiye ve Azerbaycan’ın  artan Askeri kültürel ekonomik iş birliği Bugün Karabağ’ı Azat etmek yolunda önemi adımlar atan. Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin yanında dağ gibi el ele vererek perçinlenmiştir. 

Bugün Sayın Aliyev’in şu sözüde Benim açımdan gayet kıymetli idi “ Biz hak yolundayız bizim işimiz hak işidir. Biz zafer alacağız Karabağ bizimdir Karabağ Azerbaycan’ındır. Azerbaycan’ ordusunun başkomutanı sıfatı ile Sayın Aliyev’in tüm dünyaya vermiş olduğu bu kararlı ve mücadele azmi ile dolu mesajı kıymetlidir.  Aliyev’in bu sözleri üzerine Türkiye’de ise başta Türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanımız , Millî savunma bakanımız dış işleri bakanımız ve bütün siyasi partilerimizin katılmış olduğu ortak bir mesaj vermiştir.Bütün Dünyaya Karabağ Azerbaycan’ın öz topraklarıdır .

Kanımızla, Canımızla, Varlığımızla Azerbaycan’ın Yanındayız

Ermenistan işgalci devlettir ve derhal Karabağ’ı İşgalden vazgeçmelidir. Mesajı konuşmaların özeti olarak değerlendirilebilir . Milliyetçi Ülkücü Hareketin lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin mesajı ise bu konuda ayrı bir önem arz etmektedir.

Mhp Lideri Devlet Bahçeli “ Kanımızla, Canımızla, Varlığımızla Azerbaycan’ın yanındayız. Bütün müstevli odakları tekrardan uyarıyorum  : Türk milletinin sabrını test etme yanlışına hiç kimse tevessül etmemelidir. Nitekim sonuçları hem acıklı hem de ağır olacaktır “  diyerek hem Ermenistan’ı açıkça uyarmış hemde Ermeni destekçisi gurupları uyarma gereksinimi hissetmiştir. Türk Dünyasının Genelinde Başbuğ olarak Bilinen Türk dünyasının efsane lideri Başbuğ Alparslan Türkeş’in Karabağ konusunda hassasiyeti konuya ilgili herkes tarafından bilinmektedir.  

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları bir bedende iki can olarak gördüğü kardeş Azerbaycan Halkının her zaman yanında olduklarını her fırsatta parti farkı gözetmeksizin deklare etmiştir. Fakat Türkiye’de özellikle cennet Mekan Elçi Beğin dava arkadaşları ülküdaşları Azerbaycan’a Daha samimi hisler ile kıymet vermektedirler. Karabağ mutlaka işgalden kurtarılacak ve ait olduğu bayrağa üç Renkli şanlı AZERBAYCAN BAYRAĞINA yeniden kavuşacaktır .  

KARABAĞ BİZİMDİR

Karabağ da Gazi olmuş soydaşlarımızın gözü ile birlikte bütün Türk Yurtlarının gözü kulağı Karabağ’dan gelecek kıymetli müjdedir . Türk’e bugün nerede olursa olsun uyku haram olmuştur eğlence haram olmuştur Türk’ün gözü kulağı Azerbaycan’dan gelecek zafer Muştusuna odaklanmıştır . Bugün Türk Milletinin her ferdi cephede olmayı canı gönülden arzu etmekle birlikte şanlı AZERBAYCAN ordusuna dua etmektedir. Bugün Türk Milletinin Her Ferdi Şanlı Azerbaycan ordusunun geri aldığı her bir çakıl taşına şükür etmektedir.

İşgalci Ermenistan Bugün Yarın İşgal Ettiği Türk Topraklarından DEFOLUP GİDECEK .  

Bugün hepimiz izlemişdir diye düşünüyorum Azerbaycan kanalında haber bülteni Sunan Gardaşımız işgal altından azat edilen Türk topraklarının müjdeli haberini Türk milletine aktarırken ne hissediyorsa bizlerde aynı Duygu içindeyiz . Yıllar sonra işgalden kurtulan Azerbaycan’a ait her çakıl taşı için yüce Tanrıya şükürler etmekteyiz gözümüzden sevinç gözyaşları gelmekte ve gerçekten Gururluyuz. Azerbaycan ordusunun gücünü gördükçe gurur duymamak elde değil . Ve artık her zamankinden daha da umutluyuz İşgalci Ermenistan bugün yarın işgal ettiği Türk topraklarından DEFOLUP GİDECEK .  

Evet karabağ’ın işgali sürecinden daha çok bugünkü gelişmeleri ve Duygu düşüncelerimizi aktardığımız yazımızın sonunda bütün dünyaya vermekte istediğimiz mesaj gayet açıktır. Bu mesajı sayın Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ve sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan net olarak ifade etmiştir . Ve bu Şanlı mesajı Azerbaycan ordusu Sahada net bir şekilde ifade etmektedir ve etmeye devam edecektir . Bugün Azerbaycan ordusunun savaş kararı alması ve Savaş durumuna geçmesi gayet kararlı olan  Azerbaycan Cumhuriyeti’nin ve can Azerbaycan’a her türlü desteği vermeye kararlı. Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün dünyaya net mesajıdır KARABAĞ BİZİMDİR .  

Türk Milleti için yılardır söylediğimiz üzere slogan bellidir bu slogan “YA KARABAĞ YA ÖLÜM

Sloganından başka birşey değildir ve Karabağ’ın semalarında mutlaka Üç renkli şanlı AZERBAYCAN

CUMHURİYETİ Bayrağı Dalgalanacaktır . Mücadelemiz Karabağ’ın semalarında Üç renkli şanlı AZERBAYCAN CUMHURİYETİ Bayrağı Dalgalanana kadar sürecektir . Bakü ve Ankara bu konuda topyekûn kararlı ve Azimlidir bunu Erivan ve Moskova başta Olmak üzere. Bütün Emperyalistler ve onların piyonları not etsinler Karabağ mutlaka işgalden kurtarılacakdır son Türk ŞEHİT olana denk bu mücadeleyi  Her platformda sürdüreceğiz Moskova, Erivan ve Tahran faşizmi bunu iyice not etmelidir Türk milletinin hiç bir ferdi “Ya Karabağ Ya Ölüm “ derken şaka yapmıyor. Ne Mutlu Türküm diyene.  

Not: Azerbaycan’ın başlatmış olduğu şanlı taarruza ait bütün gelişmeler gün içinde. Kutlu Asya Sosyal medya hesaplarımızda anlık olarak değerli takipçilerimize  en doğru şekilde aktarılacaktır.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir