Yunus Emre (Aşkın Sesi)

Anadolu’nun yetiştirdiği en büyük evliyalardan olan Yunus Emre’nin hayatını anlatan “Yunus Emre — Aşkın Sesi” filminin galası 4 Ocak 2014 tarihinde Eskişehir’de gerçekleştirildi.

Memleketi Eskişehir’in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği kapsamında, sevgi, hoşgörü ve barış felsefesiyle milyonları etkileyen Yunus Emre’nin hayatını konu alan film, “Kalıcı Eserler” projesi çerçevesinde hayata geçirildi.

Hazırlıkları yaklaşık üç yıl süren filmin ilk iki yılı senaryo ve çekim çalışmalarıyla geçti. Son bir yılda toplam 15 farklı ilde, dört mevsimde çekilen film, Anadolu’nun tüm renklerini yansıtıyor.

Birçok ünlü ismi bir araya getiren filmin yönetmenliğini, Kürşat Kızbaz üstlendi. Yunus Emre’yi, Devrim Evin’in canlandırdığı filmde, Burak Sergen, Altan Erkekli, Altan Gördüm, Ahmet Mekin, Bülent Emin Yarar, Sinan Albayrak, Suna Selen, Nesimi Kaygusuz, Tamer Levent ve Nilay Cafer eşlik ediyor.

Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Tapduk Emre gibi tarihi karakterlere de yer verilen filmin galası Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Kongre Salonu’nda gerçekleştirildi. 10 Ocak 2014 tarihinde vizyonda yer alacak film, kısa süre içerisinde Avrupa ülkelerinde de gösterime girecek.

yunus-emre-askin-sesi-filminin-ilk-galasi-5493525_o

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir